Лідери республіканців відмовляються підтримати Трампа

Неділя, 8 травня 2016, 02:07

Відомі політики-республіканці відмовляються підтримувати Трампа.

Про це пише BBC.

Так, Колишній губернатор Флориди Джеб Буш заявив, що він не буде голосувати за кандидата від республіканців Дональда Трампа на президентських виборах в листопаді.

Буш приєднався до вже кількох відомих політиків-республіканців, які відмовилися підтримати Трампа.

У четвер спікер палати представників конгресу США Пол Райан заявив, що він не готовий підтримати Трампа, хоча має намір зустрітися з ним на наступному тижні.

З Джебом Бушем солідарні його батько і брат. Колишні президенти США від республіканців Джордж Буш-старший і Джордж Буш-молодший, порушивши традицію, також відмовилися підтримати нинішнього кандидата від своєї партії.

Деякі республіканці навіть заявили, що підтримають кандидата від демократів Хілларі Клінтон, але Джеб Буш відхилив і такий варіант.

"Дональд Трамп не продемонстрував потрібний темперамент або твердість характеру, - сказав Джеб Буш. - І він не є послідовним консерватором. Є причини, за якими я не можу підтримати його кандидатуру".

Відмовляються підтримувати Трампа також колишній кандидат від республіканців і в минулому губернатор Массачусетсу Мітт Ромні, а також впливовий сенатор від Небраски Бен Сассо.

"Містер Трамп наполегливо націлений на поділ американців, а також на те, щоб роздерти на частини, а не відбудувати заново нашу чудову країну", - заявляв Сассо ще в лютому.

Сенатор Ліндсі Грем, один з кандидатів, які брали участь в республіканській кампанії, приєднався до загального хору противників Трампа, заявивши, що не голосуватиме на президентських виборах за нью-йоркського мільярдера.

"Я думаю, Дональд Трамп заступає на таку територію, на яку мало хто заходить, і я з ним йти не збираюся", - сказав він.

"Я об'єднаю партію, - заявив у відповідь Дональд Трамп, - а Ліндсі Грем показав, що йому вже ніщо не допоможе. Виборці його відкинули, і я зроблю те ж саме".

Багато республіканців, які балотуються на тих же виборах на посади в місцевих органах влади, стурбовані тим, що їх імена будуть значитися в одному бюлетені з Дональдом Трампом, який озлобив багатьох виборців своїми заявами про будівництво стіни на кордоні з Мексикою або про необхідність заборонити мусульманам в'їзд в США.

Багато американців вважають за краще голосувати за Республіканську або за Демократичну партію, а не за індивідуальних кандидатів.

Тому представники республіканців на виборах побоюються, що Трамп може потягнути за собою на дно і всю Республіканську партію.

Деякі республіканці, серед яких радник і спічрайтер сенатора Маккейна, вже починають відкрито закликати партію до того, щоб відкинути Трампа і спільно висунути замість нього більш передбачуваного консервативного кандидата, такого як сенатор від штату Небраска Бен Сассо.powered by lun.ua