В Україні ліквідують три Вищих суда і створять окружні суди

Четвер, 2 червня 2016, 14:03

Верховна Рада, прийнявши у четвер законопроект №4734, внесла ряд важливих змін в судоустрій України.

Про це пишуть Українські новини.

Даним документом пропонується прийняти нову редакцію закону "Про судоустрій і статус суддів".

Зокрема, ліквідується Вищий спецсуд з розгляду цивільних і кримінальних справ, Вищий господарський суд і Вищий адміністративний суд. Ці суди будуть ліквідовані протягом 6 місяців з дня набрання чинності закону.

Замість них в складі Верховного Суду створюються такі підрозділи як касаційний адмінсуд, касаційний кримінальний суд, касаційних цивільний суд і касаційний госпсуд.

Також у Верховному Суді створюється Велика палата, яка розглядатиме юрисдикційні спори між касаціями. Максимально кількість суддів у новому Верховному Суді становитиме 200 осіб.

Законом передбачається створення Вищого антикорупційного суду і Вищого суду з питань інтелектуальної власності. Перший буде створений не раніше ніж через 2 роки після вступу в силу закону.

Також зміни передбачають створення місцевих окружних судів замість районних.

Водночас створюються місцеві господарські та місцеві адміністративні суди.

Місцеві суди є судами першої інстанції.

Місцеві загальні суди розглядають кримінальні, цивільні, адміністративні справи та справи про адміністративні порушення; місцеві госпсудів – справи в сфері господарських правовідносин, місцеві адмінсуди – справи адміністративної юрисдикції.

При цьому зазначено, що суди реорганізовуються законом, який в парламент вносить Президент після консультацій з Вищою радою правосуддя.

Водночас, активісти організації "Реанімаційний пакет реформ" вже виступили із критикою цих змін. powered by lun.ua