Медведчук виконує лише одну функцію в переговорах – Порошенко

П'ятниця, 3 червня 2016, 16:56

Кум російського президента Віктор Медведчук бере участь лише у процесі звільнення українських заручників Росії, на переговори в Мінську він не впливає.

Про це заявив президент Петро Порошенко під час прес-конференції в Києві.

"Віктор Медведчук у тристоронній контактній групі має одну виключно функцію – визволення заручників, які розташовані в Російській Федерації, у першу чергу, і на окупованих територіях. Жодних інших функцій у тристоронній контактній групі Віктор Медведчук не виконує", – сказав він.

"Чи був він залучений до процесу звільнення Надії Савченко? Так. Двічі він координував окремі дії з російською стороною. Але рішення приймалося під час моєї телефонної розмови з Путіним. Це були технічні питання (у Медведчука – ред..)", – заявив він.

Порошенко наголосив: "Віктор Медведчук зустрічається у форматі не тристоронньої контактної групи, оскільки він не є членом тристоронньої контактної групи, він є членом підгрупи з гуманітарних питань. І зустрічається в форматі підгруп".

"Щойно з'являється нова інформація щодо звільнення Солошенка, Афанасьєва, інших політв'язнів у Росії (він включається – ред.). Бо зараз іде інтенсивний діалог, який поки що не знайшов, на жаль, свого підтвердження в Мінську, щодо обміну, який запропонувала українська сторона", – заявив він.

"Називається цей обмін 25 на 50. Вони стверджують, що вони мають лише 25 (полонених – ред.). І для того, щоб повернути 25 українців, бо там не тільки воїни, додому… я піду навіть на це", – зазначив Порошенко.

"Попередня домовленість існувала. На жаль, вона не була підтверджена у форматі Мінська, але я буду боротися за це. І впевнений у тому, що й їх ми повернемо найближчим часом", – сказав він.

При цьому президент не відреагував на ремарку про те, що з Медведчуком він спілкується нібито більше, ніж з іншими учасниками тристоронньої контактної групи.

Олена Рощенко, УП

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування