Луценко взяв у Генпрокуратуру правозахисника, вивчивши його Facebook

Понеділок, 6 червня 2016, 11:30

Генпрокурор Юрій Луценко призначить керівником департаменту ГПУ щодо дотримання прав людини регіонального координатора уповноваженого Верховної Ради з прав людини в Рівненській області В'ячеслава Свірця.

Про це Луценко сказав журналістам після інспекції слідчого ізолятора Служби безпеки України, передають Українські Новини.

"Разом з пані омбудсменом ми прийняли рішення, за її пропозицією, про зміну керівника департаменту Генпрокуратури, який буде стежити за правами людини в місцях позбавлення волі. Свірець - досить відомий правозахисник, зараз він приїхав до Києва і оформляє документи", - сказав він.

За словами Луценка, за дотриманням прав людини має спостерігати людина поза системою.

"Я просканував його Facebook, побачив, що його постійно турбують проблеми меддопомоги, проблеми побутові, проблеми законодавчі. Мені потрібна така людина", - сказав він.

Луценко підкреслив, що першим завданням Свірця буде виведення служби медичної допомоги зі складу департаменту виконання покарань.

Свірець входив у мережу регіональних координаторів взаємодії з громадськістю з числа місцевих громадських активістів при уповноваженому Верховної Ради з прав людини. Він працював у Рівному й координував роботу в Рівненській області, а також на Волині й Хмельниччині.

powered by lun.ua