Голова СБУ: запобігли терактам у Франції, можлива "підстава" РФ

Понеділок, 6 червня 2016, 12:29
Голова СБУ: запобігли терактам у Франції, можлива підстава РФ

Правоохоронці затримали у Ягодині громадянина Франції, який міг бути причетний до підготовки близько 15 терактів у Франції до Чемпіонату Європу з футболу.

Голова Служби безпеки України Василь Грицак на прес-конференції не виключив, що за цим можуть стояти російські спецслужби.

За його словами, француз хотів провезти чимало зброї, яку планувалося застосувати для терактів у Європі.

"Нам вдалося попередити серію терористичних актів. Об'єктами підриву мали стати: мусульманська мечеть, єврейська синагога, установа, яка займається зборами податків із громадян Франції, пункти спостереження за автобанами і багато інших місць. Планувалося провести 15 терактів", – сказав Грицак.

"125 кілограмів тротилу і 20 РПГшних зарядів – ви розумієте, які руйнування і які людські жертви могли принести напередодні проведення Євро-2016", – наголосив голова СБУ.

Громадянина Франції затримали на кордоні України 21 травня. Він арештований, йому оголошено підозри за ст. 201 ККУ – контрабанда, ст. 258 – теракт, ст. 263 незаконне поводження зі зброєю.

"Ми не планували розголошувати цю інформацію до завершення Євро-2016, але пішов "витік"… І ми змушені розкрити подробиці, щоб потім не виправдовуватися", – сказав Грицак.

"У грудні 2015 року нам стало відомо, що в Україну прибув громадянин Франції, який під виглядом волонтерської діяльності почав налагоджувати контакти з рядом представників військових формувань на сході України під виглядом волонтерської діяльності", - сказав Грицак.

Він зазначив, що француз висловлював претензії до свого уряду та претензії щодо міграції та поширення мусульманства.

"Він також повідомив, що має намір здійснити низку терористичних актів на знак протесту", - сказав голова СБУ.

"Громадянину Франції було передано 5 автоматів Калашникова, більше 5 тисяч набоїв, два протитанкові гранатомети, 125 кілограм тротилу, 100 детонаторів, 20 балаклав і інші речі", - повідомив Грицак.

За даними СБУ, француз намагався знайти людей, які за 3 тисячі євро переправлять контрабандою засоби ураження через український кордон, – але врешті спробував зробити це сам.

Грицак зазначив, що роботу за цим чоловіком вели понад півроку.

"Думали, що діє просто терористична група… Але на певному етапі, коли ми отримали від нього пропозицію, щоб цей вантаж доставили до Європи за сприяння громадянина України, нас це наштовхнуло на включення ще однієї версії – російський слід", – сказав голова СБУ.

За його словами, Україну змогли б тоді звинуватити в експорті тероризму.

"Це може бути "підстава" російський спецслужб. Я думаю, мої слова не дуже сподобаються представникам російських спецслужб, але факт залишається фактом" ,– заявив Грицак.

Він зазначив, що правоохоронці діяли в рамках законодавства України, вели негласні слідчі дії.

"Це вперше в історії України нам вдалося розкрити мережу терористичної організації принаймні частину, яка є на території однієї з європейських країн", – зазначив сказав голова СБУ..

Француза затримали 21 травня в пункті пропуску Ягодин, "коли він отримав штамп у паспорті" і йому вже відкрили шлагбаум для виїзду за межі території України.

Грицак сподівається, що це вгамує скептицизм щодо СБУ.

Олена Рощенко, Роман Кравець, УП

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування