Садовий просить оголосити Львів зоною надзвичайної ситуації

Вівторок, 7 червня 2016, 11:50

Мер Львова Андрій Садовий звернувся до президента Петра Порошенка та прем’єра Володимира Гройсмана з проханням оголосити Львів та села Малехів і Великі Грибовичі зоною надзвичайної екологічної ситуації.

Про це повідомляє прес-служба Львівської міськради.

Причиною звернення є ситуація на сміттєзвалищі у Великих Грибовичах, на якому нещодавно сталася пожежа і обвал і де загинули люди.

"На сьогодні ми маємо дві головні проблеми. Перша – це ситуація на самому полігоні. Є загроза повторного зсуву і, відповідно, загроза для водойм з інфільтратами. На сьогодні ми укріпили дамбу і тимчасово стабілізували ситуацію, але потенційна загроза для самої водойми і навколишніх сіл зберігається", – заявив Садовий.

Друга проблема, за його словами – це вивіз сміття зі Львова.

"Тимчасово ми вирішили проблему і вивозимо сміття в інші міста області. Але це, наголошую, тимчасове рішення. Є громади, які з розумінням ставляться до проблеми Львова, а є такі, де одразу включаються політичні впливи. Стоїть питання про безпеку понад 700-тисячного міста", – сказав він.

Садовий додав, що місто отримало цей полігон "у спадок від СРСР". За його словами, місто має чіткі плани, як вирішити ситуацію в комплексі, але потребує допомоги з боку держави.

Мер Львова також зазначив, що зараз необхідно вирішити три головні задачі – знаходження місця для вивезення сміття зі Львова та усунення екологічної загрози для міста, пришвидшення процедури погодження з боку Мінрегіонбуду проекту співпраці з Європейським інвестиційним банком з питань рекультивації Грибовицького сміттєзвалища та будівництва заводу глибинної переробки сміття, і третя – об’єктивне розслідування усіх обставин пожежі.

"Є всі ознаки зумисного підпалу полігону, який призвів до смерті людей і екологічної загрози", – додав Садовий.

Він нагадав, що документ про співпрацю з ЄІБ уже два місяці перебуває на погодженні в Кабміні і Львів має шанс стати першим українським містом, яке вирішить питання сміття за європейськими стандартами.

Відповідно до закону про зону надзвичайної екологічної ситуації, такий статус отримують території, де існує "загроза життю та здоров'ю великої кількості людей або заподіяння значної матеріальної шкоди юридичним, фізичним особам чи навколишньому природному середовищу внаслідок надмірного забруднення навколишнього природного середовища, руйнівного впливу стихійних сил природи чи інших факторів".

Як відомо, 30 травня на полігоні у Великих Грибовичах стався обвал, під який потрапили четверо людей. Тіла трьох з них вже знайшли, четвертого – ще ні.

Українська правдаpowered by lun.ua