Соціологи знову пророкують Тимошенко і її партії перемогу на виборах

18181 перегляд
Четвер, 9 червня 2016, 16:31

Якщо б вибори президента відбулися на початку червня, Юлія Тимошенко мала б шанс виграти їх зі значним відривом.

Про це свідчить опитування Київського міжнародного інституту соціології.

Згідно з результатами, участь у виборах взяли б 56% українців. Серед них за Тимошенко проголосували б 24,3%.

Ще 14,0% проголосували б за діючого президента Петра Порошенка, 12,9% – за мера Львова Андрія Садового, 12,5% – за Олега Ляшка, 11,8% – за Юрія Бойка, 9,8% – за Анатолія Гриценка, 3,9% – за Олега Тягнибока, 2,6% – за Дмитра Яроша.

За інших кандидатів проголосували б загалом 8,1%.

Якщо б у другий тур виборів вийшли б Тимошенко і Порошенко, то за неї проголосували б 28,5% виборців, за нього – 16,5%. Ще 37,3% не пішли б на вибори, 6,7% викреслили б обох або зіпсували бюлетень, а 10,9% не визначилися зі своєю думкою.

Якщо б зараз відбулися вибори до Верховної Ради, за партію Тимошенко "Батьківщина" проголосували б 22% тих, хто готовий йти на вибори (таких 54%).

За Блок Петра Порошенка, згідно з опитуванням, проголосували б 13%, ще 11,9% – за "Опозиційний блок", 11,2% – за Радикальну партію Ляшка, 11,1% – за "Самопоміч", 5,1% – за "Громадянську позицію".

Інші партії не подолали б 5% бар'єр. Так, 4,3% проголосували б за "Свободу", 2,8% – за поки неіснуючу партію Міхеіла Саакашвілі "Рух за очищення", 2,4% – за УДАР (який планував злитися з БПП), 1,8% – за партію УКРОП, 1,7% – за партію "Сильна Україна", 1,6% – за партію "Народний контроль", 1,5% – за партію "Нова держава"; за інші партії – загалом 9,7%.

Дослідження проводилося з 20 травня по 2 червня на замовлення клієнта. На звернення "Української правди" у КМІС заявили, що не можуть назвати ім'я цього клієнта.

Методом особистого інтерв'ю було опитано 2043 респонденти віком від 18 років, що мешкають у 110 населених пунктах усіх регіонів України (крім Криму).

У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, що контролюється українською владою.

Як відомо, у середині березня КМІС вже давав Тимошенко і її партії прогноз на перемогу, хоч і не з таким сильним відривом. Однак через кілька днів "Центр Разумкова" опублікував своє дослідження, згідно з яким "Батьківщина" може претендувати лише на четверте місце на виборах в Раду, а сама Тимошенко – на друге місце на президентських перегонах.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua