Шабунін: обшуками у НАБУ хочуть очорнити агентство

П'ятниця, 5 серпня 2016, 15:15

Керівник "Центру протидії корупції" Віталій Шабунін заявляє, що Генпрокуратура прийшла з обшуками до НАБУ з метою скомпрометувати агентство, запустивши чутки про незаконне прослуховування з його боку.

Про це керівник ЦПК написав у п'ятницю на своїй сторінці у Facebook.

"В НАБУ з обшуком прийшов департамент ГПУ ім. Грановського/Кононека під керівництвом Діми Суса (який перслідував нас, Каська, Сакварелідзе та ін). Ключовою ціллю цих клоунів були не процесуальні дії, а запуск новини про "про назаконну прослушку, здійснювану НАБу", - написав він.

На його думку "Порошнеко і Ко генерують для МВФ виправдання, чому вони не дають НАБу право на автономну прослушку".

"Юрій Луценко остаточно перетворює ГПУ в піар-агенцію, яка, як бачите, обслуговує не лише на його рейтинг, а й інтереси нового клану Порошенка", - додав він.

Про таку ж причину обшуків повідомив і нардеп від БПП Мустафа Найєм.

Водночас прес-секретар НАБУ Світлана Оліфіра повідомила журналістам, що прослуховування НАБУ змогло б самостійно проводити, лише після зміни законодавства.  

"Наразі у Верховній Раді зареєстровано законопроект і профільний комітет його вже підтримав сприводу того, щоб надати антикорупційному бюро можливість самостійно і автономно знімати інформацію з каналів зв'язку. Власне ми чекаємо на те, що Верховна Рада розгляне цей законопроект найближчим часом", - сказала вона.

"По закону (діючому – ред.) самостійно прослуховувати фігурантів кримінальних проваджень ми не маємо права. Ми це робимо через потужності служби безпеки України", - сказала Оліфіра.

Вона наголосила, що "незаконно прослуховувати ми апріорі не можемо, бо ми діємо в рамках чинного законодавства".      

Як відомо, у п'ятницю працівники ГПУ прийшли з обшуком у будівлю НАБУ. За інформацією ГПУ обшук проводиться у рамках справи про незаконне прослуховування з боку НАБУ. powered by lun.ua