Імператор Японії натякнув на можливе зречення престолу

3549 переглядів
Понеділок, 8 серпня 2016, 10:37

Імператор Японії Акіхіто під час свого звернення до нації натякнув на можливе зречення престолу у зв’язку з погіршенням стану здоров’я.

Про це повідомляє Financial Times.

"Я занепокоєний тим, що поступове погіршення стану мого здоров’я не дозволить мені з усією можливою енергією і від усього серця виконувати обов’язки символу держави", - сказав він у 10-хвилинному зверненні на каналі NHK.

"Від щирого серця бажаю, щоб моя роль імператора-символа держави тривала і далі, без перерв", - повільно сказав він.

Видання зазначає, що звернення імператора до нації трапляються досить рідко – це друге телезвернення з 2011 року, коли імператор звернувся до нації після руйнівного цунамі.

Раніше японські ЗМІ повідомили, що 82-річний імператор, який переніс операцію на серці і лікується від раку простати, висловив намір зректися престолу у найближчі роки.

Звичайні японці підтримують бажання імператора піти, однак у Японії немає жодної правової бази для зречення.

Імператор Акіхіто останнім часом передав частину своїх обов’язків спадкоємцеві, 56-річному кронпринцу Нарухіто. У Нарухіто є лише одна дочка, а оскільки наслідування у імператорській родині йде по чоловічій лінії, то наступним претендентом на престол є брат Нарухіто – Акісіно, а потім – його 9-річний племінник Хісахіто.

До народження Хісахіто у імператорській родині понад 40 років не народжувалися спадкоємці чоловічої статі, що і викликало дебати з приводу наслідування престолу жінками.

Європейська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua