Україна закликає РФ припинити нарощення військ в Криму і на кордоні

Середа, 7 вересня 2016, 18:27

В Україні глибоко стурбовані з приводу проведення Росією на окупованих територіях та на кордоні України військових навчань"Кавказ 2016".

Про це йдеться у заяві МЗС.

"Масштабне нарощення міжвидового угруповання військ на окупованих територіях та на кордоні України, його приведення у найвищу бойову готовність свідчить про зростання безпосередньої воєнної загрози для України", - сказано у заяві.

Під виглядом навчань, як вказує МЗС, Росія зосередила на південно-західному напрямку угруповання військ чисельністю близько 100 тис. (в т.ч. близько 41 тис. поблизу кордонів України), понад 2,5 тис. одиниць бойової техніки, 60 кораблів, 400 літаків і вертольотів. Понад 11 тис. військовослужбовців було перекинуто до Південного військового округу з інших округів Росії.

"Привертає увагу, що у своїй воєнній доктрині Росія визначає подібні кроки, а саме розгортання (нарощування) іноземною державою військових контингентів на суміжних з РФ територіях, у тому числі для політичного та воєнного тиску, як одну з основних зовнішніх воєнних загроз", - йдеться у заяві.

МЗС називає такі дії Росії провокаційними.

"Україна закликає РФ припинити провокативне нарощення військової присутності на окупованих територіях і на кордоні з Україною та забезпечити кроки із зниження напруги. Закликаємо міжнародну спільноту та партнерів України вжити заходів для того, щоб спонукати Росію відмовитися від провокацій та дій, спрямованих на руйнування глобальної та регіональної безпеки", - заявляє МЗС.

Українська правдаpowered by lun.ua