НАБУ затримало екс-чиновника "Електроважмашу"
8 листопада детективи НАБУ затримали у Харкові екс-заступника директора зі стратегії та маркетингу державного підприємства "Завод "Електроважмаш", який підозрюється у завданні заводу збитків на суму понад 37 млн грн.
Про це повідомляє прес-служба НАБУ.
Затриманого підозрюють у зловживанні "службовим становищем, вчиненому за попередньою змовою групою осіб, що спричинило тяжкі наслідки".
Наразі вирішується питання про обрання йому запобіжного заходу.
"Ще одній особі (керівнику двох комерційних підприємств, задіяних у схемі заволодіння державними коштами) також повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч.5 ст.27, ч.2 ст.28, ч.2 ст.364 Кримінального кодексу України. Наразі встановлюється його місцезнаходження", – додали в НАБУ.
Згідно з повідомленням, детективи НАБУ викрили схему, відповідно до якої службові особи ДП "Завод "Електроважмаш" за попередньою змовою з керівниками двох підставних компаній ("прокладок"), в період 2014-2015 років продали електродвигун постійного струму "ПБК 380/80-2.25УХЛ4" фактично за собівартістю (1,39 млн грн) з подальшим перепродажем його за ринковою ціною в Казахстан за понад 3 млн доларів.
![](https://img.pravda.com/images/doc/5/0/50e3baf-------.jpg)
"У результаті реалізації злочинного умислу державне підприємство зазнало збитків на суму 37,2 млн грн, що спричинило тяжкі наслідки державним інтересам. Досудове розслідування триває, вживаються заходи для встановлення інших можливих співучасників злочину", – додало агентство.
Українська правда