Кабмін дасть гроші на захист для шахтарів і допомогу сім’ям загиблих

П'ятниця, 3 березня 2017, 09:54

Кабінет міністрів у п'ятницю утворить державну комісію для перевірки усіх вугледобувних підприємств країни щодо забезпечення засобами і дотримання норм безпеки виробництва.

Про це прем'єр-міністр Володимир Гройсман повідомив у четвер після оперативної  наради на шахті "Степова" ВАТ "ЛьвівВугілля" у с. Глухів на Львівщині, повідомляє урядовий портал

"Це той випадок, коли потрібно не тільки розібратися, що тут відбулося, а й зрозуміти по інших шахтах у країні, що там відбувається з безпекою шахтарів як індивідуальною, так і колективною. Це пріоритет №1", – заявив він.

За словами Гройсмана, 200 мільйонів гривень виділять на індивідуальні засоби захисту для гірників.

"Друга позиція – сьогодні про це говорили представники Міністерства енергетики та вугільної промисловості: сьогодні не вистачає засобів захисту для шахтарів у шахтах. На засоби нам потрібно 200 мільйони гривень. Я взяв на себе зобов'язання – я його виконаю: 200 мільйонів гривень додатково шахтарі отримають для того, щоб отримати індивідуальні засоби захисту", – заявив він.

У 2017 році виділено 1,8 млрд грн на модернізацію і фінансування шахт, нагадав прем'єр.

Незабаром в уряді презентують план модернізації шахт у країні, запевнив він.

За результатами роботи комісії буде зроблено висновки "щодо відповідальності усіх причетних без винятків", сказав Гройсман.

На запитання про причини трагедії він відповів, що її спричинив спалах суміші повітря і метану. Конкретні причини надзвичайної ситуації має встановити комісія.

"Наскільки мені доповіли, відповідні датчики, які мали про це сигналізувати, не сигналізували. Чому так відбулося, поки що пояснень немає", – сказав прем’єр.

Сім'ям 8 загиблих гірників на шахті "Степова" виплатять допомогу близько 600-700 тисяч гривень.

"Ми приймемо рішення про те, щоби виділити кожній родині по півмільйона гривень. Також буде відповідна компенсація з відповідних соціальних фондів близько 150 – до 200 тисяч гривень. Тобто загальна компенсація буде від 600 до 700 тисяч гривень", – сказав Гройсман.

Після візиту на шахту він відвідав постраждалих гірників у лікарні. Прем’єр висловив готовність сприяти у транспортуванні постраждалих до Києва у разі потреби.

У свою чергу у Фонді соцстрахування від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань повідомили, що на кожну сім’ю загиблого Фондом буде виплачено 160 тисяч гривень, а кожному утриманцю - 32 тис. грн.

"Буде гарантовано забезпечення потерпілих необхідними медикаментами і лікарськими засобами за рахунок коштів Фонду та здійснено виплату допомоги у зв’язку з тимчасової непрацездатністю", - йдеться у повідомленні.

Внаслідок вибуху на шахті №10 "Степова" у Львівській області 2 березня загинули 8 гірників, госпіталізовано 19 гірників, 4 перевезено до лікарень Львова.

Олена Рощенко, УПpowered by lun.ua