Борці з корупцією подали в суд на СБУ

Понеділок, 6 березня 2017, 13:45

Громадська організація "Центр протидії корупції" звернулася до суду з позовом проти Служби безпеки України, звинувативши спецслужбу в засекреченні декларацій співробітників.

Про це повідомляється на сайті Центру.

Там вважають, що визнання керівництвом СБУ інформації з декларацій державною таємницею та подача декларацій не до НАЗК, а у власну закриту систему невідомого походження, доступ до якої мають тільки в Службі – є незаконним.

Антикорупціонери хочуть, аби суд змусив СБУ розсекретити дані з декларацій, зокрема, стосовно змін майнового стану керівництва та слідчих, а також – визнав незаконним створення Службою власної системи обробки та зберігання декларацій.

За підрахунками ЦПК, станом на сьогодні лише 8 співробітників СБУ "наважилися" подати свої електронні декларації в публічний реєстр НАЗК. Серед них – сім з обласних управлінь спецслужби і тільки один співробітник центрального апарату.

Також активісти хочуть визнати незаконною бездіяльність керівництва Нацагентства з питань запобігання корупції, яке, за переконанням ЦПК, мало розробити порядок подання декларацій для "секретних держслужбовців", утім цього не зробило, і доступ до державної таємниці у НАЗК іще не отримали.

За інформацією Центру, справа слухається в Окружному адміністративному суді Києва під керівництвом судді Руслана Арсірія, "якого раніше ЗМІ викрили в любові до дорогих подорожей на невстановлені кошти".

Перше судове засідання у справі заплановане на 14:15 6 березня.

Як повідомлялося, раніше журналіст "Слідство Інфо" Дмитро Гнап опублікував розслідування про шикарний спосіб життя і часті поїздки на курорти судді Руслана Арсірія.

Незважаючи на це, суддю включили до складу комісії, яка обиратиме членів громадської ради при Раді суддів України.

Українська правдаpowered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!