Саакашвілі: Деканоідзе у Грузії, Згуладзе у Франції, у мене місія тут

11584 перегляди
Понеділок, 6 березня 2017, 14:33

Екс-президент Грузії й колишній голова Одеської області Міхеїл Саакашвілі вважає, що експеримент із іноземцями в українській владі не вдався.

В інтерв'ю Ліга.net він погодився з такою думкою журналіста.

"Це все фасадні зміни. Не може поляк, який навіть російською, не те, що українською, не говорить, зрозуміти, як змінювати залізницю в Україні", – пояснив Саакашвілі.

"Щодо мене особисто, то це інша історія. Я приїхав в Україну зовсім юним. Тут сформувався, тут вчився. Мені не потрібно було адаптуватися. Ще Сакварелідзе більш-менш адаптувався, а інші – ні", – уточнив він.

На думку Саакашвілі, екс-голова Нацполіції Хатія Деканоідзе й колишня заступник міністра внутрішніх справ Катерина Згуладзе не вписалися в українську політику: "Хатія ніколи не була політиком. І вона, і Ека Згуладзе хотіли допомогти як професіонали, але коли в один момент "пацієнт відмовився від прийому ліків", їм нічого не залишилося, як піти".

"Хатія – грузинський політик, повернулася до Грузії. Ека, наскільки я розумію, у Франції. Сакварелідзе тут – він став українським політиком. У цьому принада України: вона гостинна й усиновляє всіх, хто хоче тут працювати", – зазначив він.

Про себе Саакашвілі сказав, що він зараз живе "не те, що не розкішно, але навіть скромніше за хороший середній клас".

"Сьогодні в мене є серйозні матеріальні проблеми, я цього не приховую. Сподіваюся, що ми зараз вибудуємо офіційне фінансування партії, і я буду там отримувати зарплату", – зізнався політик.

Саакашвілі розповів про свою партію "Рух нових сил" і поскаржився, що центральні телеканали для нього "зараз закриті, бо їх дивиться (президент) Порошенко".

А спершу все було інакше: "Мені Порошенко двічі пропонував бути прем'єр-міністром… На початку роботи Антикорупційного руху й трохи в середині його роботи. Тобто з осені 2015-го", – розповів він.

За словами Саакашвілі, востаннє він говорив із президентом за два дні до відставки з посади  голови Одеської ОДА: "Порошенко мені сказав: "Раз ти так невдоволений тим, що я тебе не підтримую в боротьбі з Трухановим і місцевими кланами, може, ти поїдеш послом кудись у південно-східну Азію?".

"Він цілком серйозно пропонував. Вирішив, що я втомився від усього і мені хотілося б відпочити десь у Таїланді. Я на це відповів, що буду боротися до кінця", – уточнив він.

Саакашвілі також запевнив, що він би не повернувся до Грузії, навіть якби його партія виграла парламентські вибори там.

"Якщо я живу в Україні вже кілька років, значить, я тут для чогось. Ми повинні довести нашу боротьбу тут до логічного кінця. Мені б хотілося їздити до Грузії, хотілося б спілкуватися з друзями, але інституційно я туди повертатися й обіймати якісь посади після цих виборів точно не буду. В Україні в нас є велика місія", – заявив він.

Олена Рощенко,УП.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua