Бурбак: Абонплата за газ – це податок Фірташу та Льовочкіну

Понеділок, 3 квітня 2017, 12:03

Фракція "Народний фронт" вимагає звіту в парламенті керівництва Антимонопольного комітету і Фонду держмайна, а також скасування рішення НКРЕ та відставки Національної агенції з питань запобігання корупції.

Про це заявив лідер фракції Максим Бурбак на погоджувальній раді у парламенті.

Так, від імені фракції він зажадав негайного скасування рішення НКРЕ про запровадження абонплати за газ. "Це новий податок на користь Фірташа та Льовочкіна, бо вони є власниками більшості облгазів в Україні", - зазначив Бурбак. Він назвав введення абонплати здирництвом.

"Якщо НКРЕ не змінить своєї проолігархічної політики, Народний фронт вимагатиме повного кадрового оновлення цієї комісії", - сказав він.

Також він заявив, що фракція вимагає звіту в парламенті керівництва АМКУ і Фонду держмайна.

"Чому вже другий рік поспіль не проводиться приватизація держпідприємств" - сказав Бурбак, апелюючи до Фонду держмайна.

"У АМКУ хотілося б запитати про діяльність російських монополістів", - зазначив Бурбак. Він згадав у цьому контексті компанію "Тедіс", яка за даними ГПУ, фінансувала сепаратистів.

Крім того, Бурбак обурився, "чому вони (ФДМ – ред.) погодили монополізацію Чернівціобленерго на користь російських олігархів, які голосували за анексію Криму.

"Третій антигерой тижня НАЗК. Яка його ефективність роботи – нульова", - сказав Бурбак. Він зазначив, що необхідно розробити зміни до законодавства, де виписати механізм заміни членів НАЗК.

У свою чергу представники президента в Раді Артур Герасимов заявив, що саме Кабмін має право регулювати кінцеву ціну на газ. 

"Вже 2 роки до повноважень Кабміну відноситься регулювання встановлення кінцевої ціни на природний газ. Виходячи з цього, це треба врегулювати таким чином, щоб жодного підвищення для населення не відбулося", - сказав Герасимов.

Докладно про абонплату на газ, як зміняться тарифи, і хто скільки платитиме, можна прочитати тут.

Тетяна Кусок, УПpowered by lun.ua