Конфлікт МОЗ і вишу: на алеї Небесної Сотні з'явився провокативний банер

Понеділок, 5 березня 2018, 11:49

Невідомі вивісили в центрі Києва на алеї Героїв Небесної Сотні банер на підтримку ректора Національного медичного університету імені Богомольця Катерини Амосової.

Відповідні фото виклав у Facebook 5 березня юрист Масі Найєм.

Напис також містить заклик до відставки в.о. міністра охорони здоров'я Уляни Супрун.

 

Юрист обурився таким кроком:

"По-перше повісити даний постер над вулицею, на якій гинули люди - аморально. По-друге... тільки я читаю цей текст, як "я підкуплю будь-який суд і залишаться при посаді"?", – написав він у соцмережі.

 

У коментарях під вказаним постом один з керівників "Автомайдану" Олексій Гриценко зазначив, що наразі банер уже зняли з мосту.

Сама Амосова офіційно заявила, що "ні вона, ні будь-хто з її оточення не причетні до розміщення цього банера".

"Це черговий прояв інформаційної війни проти НМУ, яка триває вже півроку. Вихідки замовників стають все огиднішими, спочатку п’янички та школярі в білих халатах під виглядом студентів-медиків, потім ніби-то скорботна хода під стінами ректорату НМУ, а тепер це", – пише вона у Facebook.

Амосова також зазначає, що готує заяви до поліції та прокуратури міста Києва і закликає главу МВС Арсена Авакова проконтролювати розслідування цієї справи особисто.

Як відомо, 20 лютого Міністрество охорони здоров'я відсторонило Катерину Амосову від посади на час службової перевірки.

Офіційна причина: зрив ліцензованого тестування "Крок" для студентів-стоматологів.

Катерина Амосова назвала рішення МОЗ незаконним і заявила, що заступник міністра охорони здоров'я Олександр Лінчевський намагався змусити її порушити закон, погрожуючи звільненням.

Того ж дня представники студентського самоврядування заблокували вхід у ректорат, не допускаючи до роботи призначеного в.о. ректора Михайла Захараша.

25 лютого на підтримку ректора Катерини Амосової оголосили безстроковий страйк.

28 лютого страйк-комітет Національного медичного університету імені О. О. Богомольця оголосив про припинення безстрокового страйку через 2 дні після його початку.

1 березня Окружний адміністративний суд Києва відновив Катерину Амосову на посаді ректора Національного медичного університету О. О. Богомольця.

Міністерство охорони здоров’я оскаржило це рішення суду.

Читайте також: "За "Крок" від корупції. Що відомо про конфлікт у медуніверситеті Богомольця"

Валентина Романенко, УП


powered by lun.ua