ПРООН запустить додаток для захисту прав внутрішньо переміщених осіб

Неділя, 1 липня 2018, 19:25

Програма розвитку ООН (ПРООН) запустить мобільний додаток "Твоє пр@во" для захисту прав людини, зокрема внутрішньо переміщених осіб та осіб, що зазнали сексуального й гендерно обумовленого насильства. 

Про це йдеться у повідомленні організації. 

"Внаслідок 4-річного конфлікту на cході Україні постраждали 4,4 млн. осіб, жінок і дітей, серед яких близько 1,5 млн складають внутрішньо переміщені особи. Половина ВПО - люди похилого віку. Багатьом з них потрібна юридична допомога для оформлення документів, отримання соціальних виплат і пенсій, а також компенсації за зруйноване майно", - зазначили в ПРООН.

В організації наголосили, що стигматизація проблеми сексуального й гендерно обумовленого насильства, а також відсутність інформаційних і консультативних послуг не дозволяють потерпілим отримати адекватну допомогу та підтримку. 

"Додаток для мобільних пристроїв містить покрокове практичне керівництво для користувачів відносно захисту і відновлення своїх прав разом з контактною інформацією щодо наших центрів надання безоплатної вторинної правової допомоги", - зауважили в ПРООН.

Додаток можна безкоштовно завантажити для систем iOS та Android за посиланням "Твоє пр@во".powered by lun.ua