Командувач ВМС про поповнення українського флоту: На ворога чекає несподіванка

13686 переглядів
Неділя, 1 липня 2018, 23:31

Флот Військово-морських сил України поповниться десантно-штурмовими катерами великої місткості типу "Кентавр".

Про це в інтерв'ю "Радіо Свобода" повідомив командувач Військово-морських сил України Ігор Воронченко.

"На підході десантно-штурмові катери типу "Кентавр". Були певні проблеми з обладнанням, але їх вирішено ... Незабаром два "Кентаври" буде спущено на воду", - сказав він.

"Вдалі катери: їхні окремі характеристики перевищують аналогічні "Раптори", якими озброєний російський ВМФ. "Кентаври" більш маневрені і швидкісні, мають велику десантомісткість - до 31 осіб, тобто можуть вміщати взвод морської піхоти", - розповів Воронченко.

Командувач ВМС зазначив, що створення "москитного флоту", здатного у ближній морській зоні відбити можливий напад противника, передбачається до 2020 року, що закладено у Стратегії розвитку Військово-морських сил України до 2035 року. 

Він також повідомив, що наразі до складу флоту нових малих броньованих артилерійських катерів вже входять МБАКи "Лубни", "Вишгород", "Кременчук", "Нікополь". U174 "Аккерман" і U175 "Бердянськ" були включені до складу флоту у 2016 році.

"Станом на 1 липня кількість малих броньованих артилерійських катерів проекту 58155 (тип "Гюрза-М") - шість", - зазначив Воронченко і додав, що цього "недостатньо".

Однак, за його словами, МБАКи "ефективні у прибережній зоні, залучаються до охорони комунікацій, інфраструктури портів, гаваней, гирлів річок, лиманів".

"Для Азовського моря вони - підходящий варіант, оскільки мають малу осадку .... Поки без подробиць, але виробнику бронекатерів я запропонував кілька ідей щодо додаткового оснащення. Противника чекає несподіванка", - заявив командувач ВМС.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua