Парубій розповів, коли візьмуться за Виборчий кодекс

Понеділок, 2 липня 2018, 13:53

Спікер Верховної Ради Андрій Парубій прогнозує, що проект Виборчого кодексу №3112-1 у другому читанні розглядатимуть у вересні.

Про це він сказав на брифінгу 2 липня.

"Передбачаю, що швидше за все Виборчий кодекс буде розглядатися восени. Щоб ми змогли до початку жовтня або на початку жовтня прийняти цю норму і відкрити шлях для відкритих регіональних списків", - сказав Парубій.

Він пояснив, що станом на сьогодні робоча група опрацювала тільки половину з 4,5 тисяч поданих поправок до Виборчого кодексу.

"4,5 тисячі правок – це більше як один тиждень. Було би небезпечним, щоб ми ввійшли в розгляд закону і не встигли його розглянути і не встигнули прийняти рішення", - сказав Парубій.

Він додав, що виступає за те, щоб Виборчий кодекс був розглянутий і прийнятий за рік до виборів.

"Тобто, коли ми говоримо, що вибори парламентські мають бути в останню неділю жовтня, то я передбачаю, щоб ми ввійшли в розгляд Виборчого кодексу ще в вересні, якщо комітет не дасть швидше свого рішення", - підсумував Парубій.  

Як повідомлялося, проект Виборчого кодексу №3112-1 передбачає проведення парламентських виборів за пропорційною системою з відкритими регіональними списками.

Верховна Рада ухвалила виборчу реформу у першому читанні 7 листопада 2017 року. 

Ірина Балачук, УП


powered by lun.ua