За незаконний перетин кордону росіянам та поплічникам РФ може світити тюрма

3337 переглядів
Понеділок, 2 липня 2018, 14:39

Представник президента у Верховній Раді, народний депутат від фракції БПП Ірина Луценко просить народних депутатів ухвалити зміни до Кримінального кодексу щодо відповідальності за незаконний перетин державного кордону.

Про це вона сказала 2 липня на засіданні погоджувальної ради парламенту в Києві.

"Ви знаєте, скільки диверсійних груп пробують проникнути в Україну, скільки відбувається вбивств… різних замінувань, скільки СБУ знаходить схронів зі зброєю… Такий закон є необхідним і нагальним сьогодні", – сказала Луценко, закликавши розглянути законопроект про зміни до КПК цього пленарного тижня.

Законопроект №7017 був внесений до Верховної Ради ще 2 серпня 2017 року. Як свідчать дані на сайті парламенту, в 2018 році він був допрацьований.

Згідно документу, Кримінальний кодекс пропонується доповнити статтею 331 такого змісту:

"Перетинання державного кордону України особою, яка має громадянство (підданство) держави-агресора, або іншою особою в інтересах держави-агресора, що суперечать національним інтересам України, будь-яким способом поза пунктами пропуску через державний кордон України або в пунктах пропуску через державний кордон України без відповідних документів або за документами, що містять недостовірні відомості, - карається позбавленням волі на строк до 3 років".

Те саме діяння, вчинене повторно або групою осіб пропонують карати позбавленням волі на строк від 3 до 5 років. А за вказані дії, поєднані із застосуванням зброї, передбачено позбавлення волі на строк від 5 до 8 років.

Наразі чинне законодавство України передбачає за такі дії лише адміністративну відповідальність.

"Вид відповідальності та розмір санкції, передбачені за незаконне перетинання кордону представниками держави-агресора, в умовах сьогодення є неспівмірними із суспільною небезпечністю таких діянь", – вважають автори законопроекту.

"Зараз існує суспільна необхідність криміналізації незаконного перетину кордону з певними кваліфікуючими ознаками, що, в свою чергу, сприятиме захисту державного суверенітету та територіальної цілісності України", – вказано в пояснювальній записці.

Валентина Романенко, УП

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua