"Вікіпедія" на знак протесту припинила роботу чотирма європейськими мовами

Четвер, 5 липня 2018, 04:31

Портал "Вікіпедія" в знак протесту призупинив роботу як мінімум чотирма європейськими мовами.

Про це пише DW.com.

Користувачам стали недоступними італійська, іспанська, латиська і польська версії порталу. Таким чином відкрита інтернет-енциклопедія хоче привернути увагу європейців до наміченого на 5 липня голосування щодо директиви про авторське право в інтернеті.

При переході на відповідні мовні сегменти порталу "Вікіпедії" користувачі натрапляють на повідомлення, в якому, зокрема, зазначається:

"Замість того, щоб оновити закони про авторські права в Європі та сприяти участі всіх громадян в інформаційному суспільстві, директива передбачає зворотне - ставить під загрозу свободу спілкування онлайн, і обмежує доступ до інтернету, створюючи нові перешкоди і фільтри".

Автори відозви стверджують, що прийняття закону в його нинішній формі може істотно ускладнити обмін новинами в соціальних мережах або доступ до них через пошукові системи.

"Під загрозою опиниться також сама "Вікіпедія", - йдеться в документі.

Як вказує спеціалізоване видання TechCrunch, найбільші питання викликають статті 11 і 13 Директиви. Перша зобов'язує новинні агрегатори вводити "податок на посилання", тобто оплачувати копіювання фрагментів журналістських матеріалів. Друга - наділяє інтернет-платформи відповідальністю за порушення авторських прав їх користувачами.

На думку експертів, це неминуче підштовхне сайти до попередньої фільтрації всього контенту. Як стверджують критики, перевірити кожну публікацію на дотримання авторських прав фізично нереально, а впровадження автоматизованої системи перевірки - тривалий і дорогий процес. Тим більше що подібні системи не застраховані від помилок.

"Українська правда" в Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування