Будівництво музею Революції гідності: ГПУ скасувала постанову департаменту Горбатюка

П'ятниця, 6 липня 2018, 15:26

Генеральна прокуратура заявляє, що скасувала постанову про заборону будівництва музею "Революції Гідності" на вулиці Інститутській у Києві.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби відомства від 6 липня.

Зазначається, що заступниця генерального прокурора Анжела Стрижевська напередодні скасувала постанову прокурора Департаменту спеціальних розслідувань ГПУ від 27.06.2018.

Вищевказаною постановою прокурора департаменту Сергія Горбатюка державним та комунальним підприємствам, заборонялося громадським організаціям вчиняти будь-які дії, спрямовані на зміну обстановки на вулиці Інститутській (алеї Героїв Небесної Сотні) в м. Києві на ділянці від Майдану Незалежності до перехрестя з вулицею Банковою.

Також був припис утриматися від надання дозволів на зміну рельєфу місцевості та будівництво чи знос будь-яких будівель, малих архітектурних форм, інших постійних чи тимчасових конструкцій; висадку дерев, кущів та інших зелених насаджень; зруб та знищення дерев, кущів та інших зелених насаджень; встановлення та демонтаж стовпів, електричних опор та інших споруд; встановлення та демонтаж рекламних конструкцій (сітілайтів).

У ГПУ вирішили, що вказана постанова є незаконною і підлягає скасуванню.

В Генпрокуратурі вказують, що постанова Стрижевської про скасування постанови прокурора департаменту Горбатюка оскарженню не підлягає.

Разом з цим у Генеральній прокуратурі заявили, що скасування постанови про заборону будівництва не перешкоджатиме проведенню слідчого експерименту у кримінальному провадженні, досудове розслідування у якому триває ще з 2013 року, "але у межах та спосіб, визначений законом".

Сам Горбатюк на прохання УП прокоментувати ситуацію зазначив, що дізнався про скасування постанови зі ЗМІ.

Водночас Адміністрація президента повідомляє у п’ятницю, що перший заступник глави АП, співголова оргкомітету з питань розвитку Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні Віталій Ковальчук провів нараду з заступником генпрокурора Анжелою Стрижевською та директором державного закладу "Меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні - Музей Революції гідності" Ігорем Пошивайлом.

Стрижевська зауважила, що до початку будівельних робіт буде проведено слідчий експеримент, але це не завадить зведенню комплексу.

"Розклад побудови Меморіалу і Музею відкритий і відомий заздалегідь, тому будь-які слідчі дії можна здійснювати, не зупиняючи будівництво", - заявив Ковальчук.

5 липня керівник Департаменту спеціальних розслідувань ГПУ Сергій Горбатюк повідомив, що впродовж 2-3 місяців буде діяти припис прокурора про заборону зміни ландшафту на вулиці Інститутській у Києві.

Він пояснив, що це потрібно для завершення слідчих експериментів.

"Будувати музей не забороняли. Тимчасово, до завершення слідчих експериментів, прокурор видав заборону на зміну ландшафту", - сказав тоді Горбатюк.

Українська правда


powered by lun.ua