Кримському військовому скасували вирок: захист не побачив доказів війни

П'ятниця, 6 липня 2018, 18:19

Суд скасував вирок військовому з Криму Тарасу Синичаку, засудженому за державну зраду та дезертирство.

Відповідне рішення 25 червня ухвалив Апеляційний суд Києва.

"Колегія суддів вважає, що вирок… підлягає скасуванню у зв'язку з істотним порушенням вимог кримінального процесуального закону", – йдеться в ухвалі.

Водночас, колегія не вирішувала доведеність чи недоведеність обвинувачення, достовірність чи недостовірність доказів, переваги одних доказів над іншими.

Апеляційні скарги подали і прокуратура, і захист екс-військового.

Обвинувачення вважало, що 8 років позбавлення волі, які суд дав Синичаку, не відповідають "ступеню тяжкості вчиненого кримінального правопорушення і особі обвинуваченого". Військова прокуратура просила змінити його покарання на 15 років з конфіскацією майна.

Зокрема, правоохоронці наголошували на тому, що наявність хворих батьків-пенсіонерів не може пом’якшувати покарання, адже обвинувачений з березня 2014 року не відвідував їх.

Також слідство стверджує, що він змінив дату народження, коли отримував російський паспорт, для того, щоб переховуватися від відповідальності.

Водночас адвокати просили "скасувати вирок, у зв'язку із відсутністю в діях Синичака складу злочинів".

Свою позицію вони обґрунтовували тим, що обвинувачення не встановило "наявність збройного конфлікту та його тривалість", але інкримінувало екс-військовому "перехід на бік ворога у період збройного конфлікту".

"Синичака визнано винним у переході на бік ворога за відсутності воєнного стану або збройного конфлікту, без жодних доказів їх наявності на території Криму", – йдеться в позиції захисту.

Також адвокати казали, що показання свідків мають "суб'єктивний характер, в них повно протиріч і неточностей", трудову книжку обвинуваченого слідство нібито отримало в незаконний спосіб і не навело доказів, що він власноруч написав заяву про прийом на роботу в окупаційні органи.

Також Синичаку нібито не повідомили про наказ виїхати до нового місця служби до Миколаєва.

Захист пояснював, нібито з висновків суду вбачається, "що збройний конфлікт на території АРК закінчився у березні 2014 року", а Синичак почав працювати на окупаційну владу "з 01 квітня 2014 pоку, тобто після встановленого судом терміну закінчення збройного конфлікту".

Зрештою, адвокати стверджували, що підсудність справи була визначена неправильно.

Враховуючи доводи сторін, апеляційний суд скасував вирок, постановив переглянути справу та продовжив екс-військовому запобіжний захід на 60 днів.

Тарас Синичак – уродженець Івано-Франківської області. Працював заступником начальника медичної частини в Судаку.

29 січня 2016 року його затримали під час перетину кордону з Кримом.

16 січня 2017 року Дарницький районний суд м. Києва засудив його до 8 років позбавлення волі.

Українська правда