Маск протестував субмарину для порятунку таїландських дітей із печери

Понеділок, 9 липня 2018, 08:35

Американський підприємець Ілон Маск протестував міні-субмарину, спеціально створену для порятунку дітей, які застрягли в затопленій печері у Таїланді.

Відео підводних випробувань він опублікував у Twitter у неділю, 8 липня.

Міні-субмарина була зібрана з частин ракети-носія Falcon 9 компанії SpaceX, що належить Ілону Маску, передає УНІАН.

Випробування проходили в басейні в Лос-Анджелесі.

На відео показано, як один дайвер тягне міні-субмарину за собою, поки інший штовхає її ззаду. В якості корпусу рятувального засобу труба використовується для перекачування рідкого кисню від Falcon 9.

6 липня Ілон Маск відправив у Таїланд фахівців для допомоги в порятунку групи школярів із затопленої печери.

Винахідник запропонував використовувати міні-субмарину, чиї невеликі розміри дозволять їй легко проходити через вузькі проходи печери.

За його словами, апарат повинен бути досить легким, щоб його могли нести два дайвера.

Рятувальна операція в Таїланді почалася рано вранці в неділю, 8 липня. За словами голови штабу рятувальної операції Наронгсака Осоттанаконі, в дальній район печери вирушила команда з 13 водолазів, чотирьох дітей вдалося вивезти з печери.

Операцію з порятунку дітей, які застрягли в затопленій печері в Таїланді, зупинили в неділю ввечері. У штабі рятувальної операції заявили, що запаси кисню в печері виснажилися, тому було прийнято рішення про припинення операції мінімум на 10 годин.

Діти застрягли в глибокій печері
Діти застрягли в глибокій печері
CNN (скрін-шот)

Діти зникли 23 червня в провінції Таїланду Чіанг Рай: вони пішли в печеру на екскурсію, але вхід залило – зв'язок із ними не могли відновити 10 днів.

6 липня, повертаючись після доставки у печеру кисневих балонів, загинув один із рятувальників – колишній "морський котик" Самарн Кунан.