ФСБ Росії затримала 7 суден, що йшли до Бердянська і Маріуполя

Понеділок, 9 липня 2018, 12:16

9 липня Федеральна служба безпеки Росії затримала в Азовському морі 7 торгівельних суден, що йшли до України.

Про це під час погоджувальної ради 9 липня повідомила заступник голови Верховної Ради Оксана Сироїд.

"Сьогодні ФСБ Росії в Азовському морі затримали 7 торгівельних суден, які йшли з/до Маріуполя і Бердянська", - сказала вона.

Сироїд додала, що кількома днями раніше ФСБ Росії затримала 4 судна.

"Ця загроза була передбачливою, але з нею ніхто не працював. Ця загроза означає тільки збільшення військової агресії. Це продовження війни. І сьогодні ці факти свідчать про те, що фактично президент і уряд нічого не робили для того, щоб попередити чи принаймні і зменшити цю загрозу. Це персональна відповідальність президента як головнокомандувача ", - сказала Сироїд.

Як повідомив керівник проекту "Майдан Закордонних Справ" Андрій Клименко у Facebook, 7 суден ФСБ перехопила не 9-го, а 8-го липня.

"8 липня з 00:30 до 23:00 катери берегової охорони прикордонної служби ФСБ РФ перехопили 6 (шість) суден, що йшли до/з Бердянська або Маріуполя (район перехоплення помічений на Карті 1 жовтим маркером). Ще одне судно було перехоплене близько 01:00 в ніч на 09.07.18 в тому ж районі", - написав він.

За даними Клименка, мова йде про судна з Румунії, Хорватії, Швейцарії,  Туреччини, Лівану, Єгипту та України. 

 
Cписок суден, захоплених ФСБ РФ

"Ті, хто повинен та має засоби захищати експортні шляхи до/з українських портів в Азовському морі, як і раніше, вже понад 2 місяці, роблять вигляд, що нічого страшного не відбувається", - підсумував Клименко.

Ірина Балачук, УП