Верховний суд скасував покарання судді, що кидав за ґрати майданівців

Понеділок, 9 липня 2018, 14:45

Верховний суд скасував рішення Вищої ради правосуддя про звільнення судді з Черкащини Валерія Чепурного, який ухвалював рішення про арешт вісьмох учасників Революції гідності.

Про це повідомив у Facebook член Громадської ради доброчесності Роман Маселко.

За його словами, велика палата ВС встановила, що в розгляді справи судді Соснівського суду Черкаської області Чепурного брав участь член ВРП Нежура Вадим, який не мав права цього робити, тому рішення ради скасоване.

Згідно із записом в онлайн-реєстрі судових рішень, це рішення ВС ухвалив ще 21 червня.

Там пояснюється, що у 2017 році Вища рада правосуддя звільнила з посади суддю Чепурного. Цьому передувало відповідне рішення першої дисциплінарної палати ВРП від 17 березня 2017 року. А 6 червня того ж року Рада правосуддя погодилась із висновком дисциплінарної палати і вирішила зробити подання про звільнення Чепурного з посади.

 
Валерій Чепурний

Однак у Верховному суді встановили, що в порушення вимог закону про Вищу раду правосуддя рішення ВРП від 6 червня ухвалене неповноважним складом, оскільки в ньому брав участь член ради Нежура, який також ухвалював попереднє рішення - від 17 березня.

"Це настільки очевидне порушення, що тяжко повірити у його випадковість", - обурюється Маселко.

За словами члена Громадської ради доброчесності, в результаті суддя Чепурний може уникнути покарання і, як мінімум, отримає компенсацію зарплати за рік.

Українська правда
Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування