У США арештували українських хакерів

Середа, 1 серпня 2018, 20:25

Американські прокурори арештували трьох українців, обвинувачених у викраденні масивів номерів платіжних карток та інших даних американського бізнесу.

Про це повідомляється на сайті Міністерства юстиції США.

Арештовано трьох українських громадян - Федіра Хладира (33 роки), Дмитра Федорова (44 роки) та Андрія Копака (30 років).

Їх підозрюють у зламі тисячі комп'ютерних систем і викраденні мільйонів номерів кредитних карт клієнтів. Після чого хакери продавали інформацію за викуп.

Першими про арешти повідомило агенство Reuters з посиланням на джерела, знайомі із ситуацією, передає "Європейська правда".

Підозрювані є членами Carbanak або ж Fin7, хакерської банди, яка, за словами правоохоронних органів і приватних кіберслідчих, є однією із найбільш плідних у світі організацій з кіберзлочинності.

Джерела повідомили про арешти в Сіетлі, у той же час Міністерство юстиції заявило, що представники компаній Mastercard і Visa приєднаються до прокурорів і ФБР, щоб повідомити про арешти і звинувачення у великому міжнародному кіберрозслідуванні.

Іспанська поліція заарештувала підозрюваного українського лідера Carbanak в березні. За даними слідства, банда вкрала до 1 млрд євро ($1,2 млрд) з банків шляхом зміни залишків на рахунках і запрограмовуючи банкомати на видачу готівки.

До операції із викриття банди були залучені різні органи, включаючи іспанську поліцію, Європейську банківську федерацію, банки приватного сектора і охоронні компанії, ФБР, владу Білорусі, Тайвані та Румунії.

Як писало іспанське видання El Mundo, 34-річний українець Денис К. жив анонімно в Аліканте з дружиною та сином і був заарештований 6 березня.

За даними іспанського МВС, злочинцям вдалося організувати хакерські атаки на 300-400 банків Росії. З 50 російських банків гроші були викрадені.

powered by lun.ua