Військові шукають випадково випущену над Естонією бойову ракету: Аби не полетіла в РФ

Середа, 8 серпня 2018, 03:32

Після інциденту з випущеної бойовою ракетою в небі над Естонією іспанські винищувачі тимчасово виведені з готовності.

Про це заявив міністр оборони Естонії Юрі Луйк, повідомляє Postimees.

Зазначається, що поки в небі над Балтією іспанців змінять португальці.

"До з'ясування ситуації іспанські винищувачі виведені з готовності. Замість них місію продовжить підрозділ Португалії, Іспанія зараз в запасі", - сказав Луйк.

За його словами, мова йде про вкрай рідкісний інцидент, який заслуговує жалю.

"Найголовніше - забезпечити безпеку і у співпраці з союзниками з'ясувати обставини того, що сталося, чим Збройні сили зараз активно займаються", - додав міністр.

Повідомляється, що база іспанської команди знаходиться у Литві.

Разом з тим командування ВПС побоюється, що бойова ракета могла з'явитися на естонсько-російській прикордонній зоні або взагалі полетіти за східний кордон.

Як повідомляє видання Luna-Postimees з посиланням на командувача ВПС полковника Рійво Валга, радіус польоту випущеної біля села Пангод ракети складає 100 кілометрів, і її вистрілили в північному - північно-західному напрямку.

Однак якщо ракета полетіла на схід, то теоретично вона могла б потрапити в Печори або по інший бік Чудського озера.

"Росіяни б не повірили, що мова йде про нещасний випадок або випадковість. З цього російські вчинили б великий скандал", - процитувало видання керівника інституту внутрішньої безпеки Академії внутрішніх справ Ерккі Коорта.

При цьому, на його думку, оскільки літак, зробив помилку, належить Іспанії, політики якої говорять про скасування санкцій проти Росії, можливо, реакція не була б настільки гострою, ніж якби ракета була випущена з літака іншої країни.

Разом з тим, естонські військові вважають, що причиною пуску бойової ракети могла бути не тільки недбалість.

Так, генерал у відставці Антс Лаанеотс запевняє, що є дуже багато питань щодо того, що сталося.

"Випущена іспанським винищувачем ракета є ракетою середньої дальності, яка призначена для ураження літака", - сказав генерал.

За його словами, в районі Отепя чотири передбачених для навчань зони.

"Вони літають там майже кожен день. Однак яке завдання виконував той винищувач, і яким чином натиснув на кнопку - ось в чому питання", - упевнений Лаанеотс.

Він зазначив, щоб випустити ракету, необхідна комбінація кнопок.

"Одним натисканням активуєш, іншим - випускаєш. На даний момент я розумію, що він його не активував, тому що ракета не вибухнула. Тому вона і представляє таку небезпеку. Її краще не чіпати. Коли ж ракета буде виявлена, її підірвуть на місці", - розповів генерал.

Він додав, що коли ракетна боєголовка вибухає, то в боки розлітаються осколки, щоб уразити ціль ще сильніше.

"Дивно, яким чином він її все-таки випустив. Та й система самоліквідації влаштована таким чином, що вона повинна активуватися у разі, якщо ракета впаде на землю. Однак ми не знаємо, що точно сталося", - сказав Лаанеотс.

Як повідомлялося, у вівторок 7 серпня на півдні Естонії винищувач ВПС Іспанії Eurofighter під час польоту помилково запустив бойову ракету класу "повітря-повітря".

Військові приступили до її пошуку. Останнє передбачуване місце розташування ракети знаходилося в 40 кілометрах на північ від міста Тарту.

Довжина ракети AMRAAM, яку випустив іспанський екіпаж під час навчального польоту, становить 3,7 метра, діаметр - 18 см.

Українська правда


powered by lun.ua