Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

NYT: Спецслужби США намагалися завербувати російського олігарха Дерипаску

Неділя, 2 вересня 2018, 07:12
NYT: Спецслужби США намагалися завербувати російського олігарха Дерипаску

Федеральне бюро розслідувань і Міністерство юстиції США у 2014-2016 роках намагалися завербувати російського олігарха Олега Дерипаску, який пов'язаний з Кремлем.

Про це повідомляє The New York Times з посиланням на колишніх і діючих чиновників РФ та людей з оточення бізнесмена.

За інформацією джерел, олігарху пропонували сприяння в отриманні американської візи в обмін на інформацію про російську організовану злочинність та можливу допомогу Росії у виборчій кампанії Трампа.

Зазначається, що у кампанії брали участь упорядник комппрометуючого досьє на Трампа, екс-співробітник британської розвідки МІ6 Крістофер Стіл і представник Мін'юсту США Брюс Ор.

Спецслужби вимагали від Дерипаски, щоб той розповів, чи був Пол Манафорт - його колишній діловий партнер та колишній голова передвиборчого штабу Трампа - сполучною ланкою між виборчим штабом і Москвою.

За даними NYT, у відповідь олігарх ні в чому не зізнався і повідомив Кремлю про спроби завербувати його.

Раніше Мінфін США надав інвесторам російських компаній, щодо яких запроваджено санкції, більше часу для продажу акцій та цінних паперів компаній Rusal, EN+ та Gaz Group. При цьому компанії залишаються у санкційному переліку.

Таке рішення послабить вплив санкцій, накладених 6 квітня 2018 року, і спрямованих проти російського олігарха Олега Дерипаски, який пов'язаний з Кремлем.

Санкції мали негативний вплив на наявність алюмінію на ринках та призвели до значного зростання цін.

Мінфін США розширив вікно до 23 жовтня і тим самим дає Дерипасці більше часу для того, щоб зменшити його долю у бізнесі.

У квітні Дерипаска, щоб переконати уряд США послабити санкції, погодився обмежити свою долю у En+ до менш ніж 50 відсотків та погодився на призначення незалежних директорів до ради компанії.

Але за три місяці після оголошення відповідних планів компанія досі не назвала кандидатів на посади незалежних директорів, або ж покупця акцій Дерипаски.

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: