Український фільм дістав премію Венеційського кінофестивалю

Неділя, 2 вересня 2018, 23:39

Українсько-італійська стрічка "Ізі" отримала премією Kineo Diamond Award на 75-му Венеційському міжнародному кінофестивалі.

Про це 2 вересня повідомив глава Держкіно Пилип Іллєнко.

"Вперше на Венеційському кінофестивалі, одному з трьох найбільших кінофорумів світу, вручено премію фільму виробництва України", - зазначив він. 

Kineo Diamond Award як спеціальний захід Венеційського кінофестивалю вручається 16-й рік поспіль, зазначає "Детектор Медіа". До журі премії входять критики, журналісти в галузі кіно та кіновиробники. 

"Ізі" попередньо оцінили на минулорічному кінофестивалі в Локарно, де виконавця ролі Ізі, Нікола Ночелла, відзначили як "найкращого актора" премією незалежних швейцарських кінокритиків Boccalino d'Oro. Більшість зйомок відбувалися біля Львова і Трускавця. Лише десята частина - в Італії.

Створення фільму "Ізі" режисера Андреа Маньяні на 58% забезпечила українська сторона, з яких 20% –  Держкіно і 38% від виробничої компанії Fresh Production, а 42% - від італійської.

Крім Мінкульту Італії фільм допоміг профінансувати регіональний аудіовізуальний фонд Фріулі-Венеція-Джулія.powered by lun.ua