Більше половини росіян готові були протестувати через пенсії

2464 перегляди
Понеділок, 3 вересня 2018, 09:57

53% росіян готові приєднатися до акцій проти підвищення пенсійного віку.

Про це свідчать дані Левада-центру за результатами опитування, проведеного до пропозиції Володимира Путіна пом'якшити умови реформи, повідомляє РБК.

Ще 42% респондентів негативно відповіли на запитання про готовність особисто долучитися до протестів проти підвищення пенсійного віку в своїх населених пунктах.

У липні 53% сумнівалися в готовності приєднатися до протестів, 37% скоріше вийшли б на вулиці. За місяць знизилося число невизначених із відповіддю – з 9 до 5%.

Респонденти-пенсіонери, яких реформа вже не торкнеться, менше схильні до участі в протестних акціях. У цій віковій категорії 44% готові брати в них участь проти 58% з тих, хто не досяг пенсійного віку.

Рівень протестних настроїв залежить як від віку, так і від політичних уподобань: серед тих, хто підтримує "Єдину Росію", на протести готові вийти 44%, тоді як серед електорату ЛДПР – 71%, КПРФ – 59%.

Опитування було проведено 23-30 серпня за репрезентативною всеросійською вибірклю міського та сільського населення; було опитано 1600 осіб у віці від 18 років і старше в 136 населених пунктах 52 регіонів РФ.

Кілька ініціативних груп бажають провести референдум про вік виходу на пенсію.

Якби він відбувся найближчої неділі, то 77% проголосували б за збереження нинішнього віку виходу на пенсію за старістю і 10% – проти. 7% опитаних проігнорували б референдум. Ще по 1% респондентів зіпсували б бюлетень або прийшли б на референдум, але не знали б що відповісти.

Менш негативно до реформи ставляться нинішні пенсіонери – за збереження нинішнього пенсійного віку на референдумі проголосували б 74% з них. Серед респондентів, які не досягли віку виходу на пенсію, за збереження нинішніх норм проголосували б 79%.

Серед прихильників "Єдиної Росії" за збереження нинішнього віку виходу на пенсію проголосували б 76%, ЛДПР – 84%, КПРФ – 88%.

У червні уряд Росії оголосив про плани поступово підняти вік виходу на пенсію до 65 років для чоловіків і до 63 років для жінок.

У кінці липня в різних містах Росії пройшли акції протесту проти пенсійної реформи.

Держдума прийняла відповідний законопроект у першому читанні, "за" проголосували депутати від "Єдиної Росії".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua