Сенцов голодує 113 день. У Росії кажуть, що загроз для життя немає

1491 перегляд
Понеділок, 3 вересня 2018, 17:13

Уповноважений з прав людини в РФ Тетяна Москалькова заявляє, що загроз для життя українського політв'язня Олега Сенцова, який голодує вже 113 день, немає.

Про це вона сказала, відповідаючи на запитання студентів після лекції у Всеросійській академії зовнішньої торгівлі Мінекономрозвитку РФ, повідомляє 3 вересня РИА Новости.

"Нещодавно було 100 днів голодування, хотілося б теж задати питання: як це можливо - 100 днів голодування? Чи голодування це? Насправді, я зустрічалася з ним, проводила відеоконференцзв'язок. Голодування він офіційно оголосив і, дійсно, їжу не вживає, але він погодився на прийняття поживних сумішей", - сказала Москалькова, відповідаючи на питання про те, чи буде якось вирішено справу Сенцова.

"Дуже важливо, що його підтримують з дотриманням всіх норм і правил, і його життя сьогодні немає загроз. Ми весь час, щодня отримуємо від лікарів необхідну інформацію", – запевнила омбудсмен РФ.

Говорячи про умови припинення голодування – вимогу Сенцова звільнити українських політв'язнів, вона заявила наступне:

"Незрозуміло, що розуміти під політичними в'язнями з боку українських громадян".

Москалькова також нагадала, що в РФ Сенцов і Олександр Кольченко засуджені Росією за статтею "тероризм".

"Верховний суд зараз переглядає, чи дійсно є підстави вважати, що ці злочини не були скоєні. Я не володію даними, і до мене не надходили звернення, які б стверджували про їх невинність", – сказала омбудсмен.

За її словами "система правосуддя (РФ - ред.) виконала свою роботу і винесла певне рішення".

"Чи можу я, якщо не бачу порушень в сфері правосуддя, вимагати скасування цих рішень або звільнення цих людей? Ні. Що ж мені залишається? Залишається спостерігати, чи дотримуються всі правила й умови утримання його під вартою... З цієї точки зору я роблю все, що в моїх силах, щоб його утримували в гідних умовах", – резюмувала уповноважена.

Раніше лідер "Українського вибору" кум президента РФ Путіна Віктор Медведчук заявив, що Росія не допустить смерті українського режисера Олега Сенцова у в'язниці.

Про це він сказав в інтерв'ю The Independent, яке належить російському олігарху Олександру Лєбєдєву.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua