Працівникам 4 ліквідованих судів 8 місяців платять зарплати

Вівторок, 4 вересня 2018, 11:51

З початку року на утримання 4 судів, які мали бути ліквідовані після запуску нового Верховного Суду наприкінці 2017-го, витратили майже 109 мільйонів гривень, в основному – на зарплати.

Про це йдеться у сюжеті програми "Наші гроші з Денисом Бігусом".

Згідно з відповіддю Держказначейства на запит програми, з початку року до 17 серпня Верховний Суд України використав майже 41 мільйон гривень, Вищий адмінсуд – більше 27 мільйонів гривень, Вищий господарський – близько 24 мільйонів гривень, Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних і кримінальних справ – 16 мільйонів гривень.

Понад 84% цих коштів пішли на зарплати суддям і працівникам апарату.

Зокрема, фонд оплати праці (суддів і апарату) станом на 24 липня цього року становив для Верховного Суду України – понад 36 мільйонів гривень, Вищого адмінсуду – майже 23 мільйони гривень, Вищого господарського – близько 20 мільйонів гривень, Вищого спеціалізованого з розгляду цивільних і кримінальних справ – більше 13 мільйонів гривень.

Журналісти з'ясували, що судді, які не здійснюють правосуддя, продовжують отримувати суддівську зарплату, але без різних доплат. Щомісячний оклад судді становить 20 тисяч гривень, у суддів неробочого Верховного Суду України – майже 23 тисячі гривень.

Також відзначається, що судді, які не пройшли конкурс у новий Верховний суд, називають ліквідацію старого суду неконституційною, намагаються зупинити цей процес і бажають потрапити до нового Верховного Суду без конкурсу.

Переходити в апеляційні суди, як рекомендувала Кваліфікаційна комісія, вони відмовляються. 

Судді неробочих судів в основному запевняють, що на старому робочому місці займаються саморозвитком та вивченням законодавства, але дехто чесно зізнається, що не роблять на роботі нічого.