Уряд звільнив головного фіскала Продана, але той планує повернутися

Середа, 5 вересня 2018, 12:52
Фото: facebook.com/sfsofukraine

Кабінет міністрів звільнив виконувача обов'язків голови Державної фіскальної служби Мирослава Продана за його власною заявою.

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на в.о. міністра фінансів Оксану Маркарову.

"В.о. голови ДФС прийняв рішення звільнитися за власним бажанням, уряд це рішення підтримав", - сказала вона після урядового засідання в середу.

За словами Маркарової, Продан пішов у відставку, щоб не було конфлікту інтересів, оскільки Кабмін планує провести конкурс на посаду глави Фіскальної служби і Продан збирається в ньому брати участь.

"Питання, про яке ми з вами вже давно дискутували, це проведення конкурсу на позицію глави ДФС. Проведення такого відкритого та прозорого конкурсу є дуже важливим для подальшої реформи, в тому числі ДФС. Сьогодні уряд ухвалив рішення про початок та оголошенні такого конкурсу", - заявила вона.

Маркарова також зазначила, що прем'єр-міністр Володимир Гройсман доручив Національній службі з питань держуправління і Міністерству фінансів розпочати процедури з проведення такого конкурсу.

"До проведення конкурсу виконувати обов'язки глави ДФС буде Олександр Власов", - сказала вона, уточнивши, що новий керівник 3 роки очолював спецпідрозділ податкової міліції ДФС "Фантом".

Як повідомив у Facebook сам Продан, він дійсно хоче брати участь у конкурсі Кабінету міністрів.

"Чудово розумію, що до конкурсу буде прикута увага суспільства, бізнесу, міжнародних партнерів України. Напевне побачимо спроби політизувати процес", - пише він.

"Щоби унеможливити конфлікт інтересів та будь-які спекуляції з цього приводу, вирішив просити уряд призначити іншого виконуючого обов`язки голови ДФС. Службу на цей період повинна очолити людина, яка не братиме участі в конкурсі", - додає Продан.