Шимків розповів, хто входить до ситуаційної кімнати Порошенка

Четвер, 6 вересня 2018, 13:05

Колишній заступник голови Адміністрації президента Петра Порошенка Дмитро Шимків каже, що пишається створенням ситуаційної кімнати в Адміністрації президента з інфраструктурою як в Білому домі США.

Про це він розповів в інтерв'ю "Українській правді".

"Це конкретна кімната з можливістю під’єднання до відкритих і закритих джерел інформації, об'єднувати весь інформаційний простір, в якому працює президент з людьми, які приймають рішення", – каже Шимків.

 
ельдар сарахман

На запитання, хто входить до цієї кімнати, колишній заступник глави АП зазначив:

"Ситуаційна кімната збирається в залежності від тематики. Коли ми говоримо про економічні питання, то це завжди буде прем'єр, президент, буде міністр економіки, міністр фінансів, далі в залежності від елементів може бути запрошений голова НБУ".

Шимків пояснив, як вона функціонує:

"На багатьох різних екранах виводиться інформація. Ви одразу бачите стан справ. Люди все обговорюють, а на екранах є цифри, факти, оперативна інформація і так далі. Це значно збільшує ефективність прийняття рішень… Може бути військовий кабінет – це генштаб, міністр оборони, голова СБУ".

Шимків зазначив, що кімнату побудували з нуля:

"І мережа, і захист, і навчені люди, і підготовка до кібератак. Цього взагалі не було".

За його словами, серверне обладнання кімнати зібране з кількох джерел:

"Дуже часто кажуть – а як же ви шукали це обладнання? Ми пішли, подивилися, хто взагалі закуповував в країні великі сервери і що вони з ними роблять. З'ясувалося, що ЦВК колись на вибори купила велику стійку "заліза". Я питаюся, а де це все? Та воно стоїть в Укртелекомі. Вам треба? Ні. Ми пишемо запит і нам передають. Супер, сервер вже знайшли", – розповів Шимків.

"Потім НБУ зменшував кількість відділень, у них залишалося "залізо". Ми спитали в Нацбанку, у вас там буде щось? Так, будемо роздавати, аукціони, пишіть заявку. Мої хлопці поїхали, подивилися, що там у них. Кажуть – класно, от це і це ми хочемо взяти. Можна? Можна. Держава все рівно вже витратила кошти. Тобто ми шукали, де тільки можна знайти обладнання. А далі фахівці все правильно збирали", – пояснив він.

За словами Шимківа, ситуаційна кімната має належний рівень захисту для цілком таємної розмови.

"Є певне обладнання, яке вмикається і кімната перетворюється в закритий бункер. Але це нормальні вимоги", – каже він.

На запитання, чи можуть її прослухати співробітники СБУ або НАБУ, Шимків зазначив:

"Якщо вмикається певний рівень обладнання, то неможливо зняти звук".

Більше про те, чому Дмитро Шимків звільнився з Адміністрації президента після 4 років роботи, чи є авторитарним Петро Порошенко та чому Шимків вірить у перемогу чинного президента на виборах читайте в інтерв’ю УП.

Раніше спікер Верховної Ради Андрій Парубій показував "Українській правді" кімнату відпочинку у парламенті, яка довший час була прихована від очей журналістів.

Роман Кравець, Роман Романюк, УП
powered by lun.ua