САП хоче умовного терміну для голови ДІФКУ, підозрюваного у розтраті 14 млн - НАБУ

Субота, 8 вересня 2018, 17:39

У Національному антикорупційному бюро заявили, що прокурори САП планують укласти угоду з екс-головою правління Державної інноваційної фінансово-кредитної установи (ДІФКУ), підозрюваного у розтраті держмайна на суму понад 14 млн грн.

Як заявили у НАБУ, про плани обвинувачення прокурор САП оголосив 5 вересня під час судового засідання у справі.

За інформацією НАБУ, прокурори САП "спробували змінити кваліфікацію злочину на більш м’який: замість ч.5 ст.191 КК (передбачено позбавлення волі від 7 до 12 років з конфіскацією майна)  - ч.2 ст.364 КК (позбавлення волі від 3 до 6 років без конфіскації майна, є злочином середньої тяжкості)".

"Зміну просто "вписали" у текст угоди, без належної процедури перегляду обвинувального акта, чого вимагає закон", - заявили в антикорупційному бюро. 

У заяві НАБУ зазначено, що обвинувачення наполягає звільнити екс-посадовця від реального відбування позбавлення волі, замінивши його іспитовим строком у 2 роки.

"Прокурори САП пропонують звільнити обвинуваченого не лише від цивільної відповідальності у вигляді відшкодування державі шкоди, а й від обов’язку брати участь у засіданнях судів усіх інстанцій, в яких наразі ДІФКУ намагається відстояти свої права та повернути вкрадені кошти", - заявили у відомстві. 

У НАБУ заявляють, що у разі укладення "угода зведе на нуль шанси держави компенсувати 14,5 млн грн збитків, завданих через корупційні дії екс-очільника ДІФКУ".

Нагадаємо, 19 лютого 2016 р. керівник Державної інноваційної фінансово-кредитної установи Арсен Ісаакян був затриманий на робочому місці силовиками НАБУ та Антикорупційної прокуратури за підозрою у розтраті держмайна на суму понад 14 млн грн. 

Затриманому було повідомлено про підозру, його помістили під варту на 60 діб. Ісаакяну було призначено заставу у розмірі 13 млн 780 тис. грн. 

Згодом тодішній прем'єр Арсеній Яценюк на засіданні уряду заявив, що Кабмін вирішив звільнити керівника ДІФКУ Арсена Ісаакяна із займаної посади. 

Українська правда


powered by lun.ua