РПЦ заявила, що розриває стосунки з Константинополем

Понеділок, 15 жовтня 2018, 19:56

Синод Російської православної церкви визнав неможливим її подальше перебування у євхаристійному спілкуванні з Константинопольським патріархатом.

Про це 15 жовтня після закінчення Синоду заявив глава Відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського патріархату митрополит Іларіон, пише "Інтерфакс".

"На сьогоднішньому засіданні Священного синоду було ухвалено рішення про повний розрив євхаристійного спілкування з Константинопольським патріархатом", - заявив він.

За словами Іларіона, це було "вимушене рішення", але іншого Священний синод РПЦ не міг ухвалити, оскільки "до цього вела уся логіка останніх дій Константинопольського патріархату".

З точки зору РПЦ, вони є "беззаконними і канонічно нікчемними", зазначив Іларіон.

"РПЦ не приймає цих рішень, не буде їм слідувати. Розкол лишається розколом, лідери розколу лишаються лідерами розколу. А та церква, яка, визнавши розкольників, вступила з ними у спілкування, тим самим себе виключила з канонічного поля", - додав Іларіон.

При цьому він додав, що у Московському патріархаті розраховують, що Константинополь змінить своє рішення щодо України.

"Ми сподіваємося на те, що здоровий глузд візьме гору, що Константинопольський патріарх змінить своє ставлення до існуючої церковної реальності", - заявив Іларіон.

Раніше повідомлялося, що 15 жовтня синод РПЦ проводить засідання поза межами Росії, вперше в своїй історії: ієрархи РПЦ зібралися в Мінську, де обговорюють подальші дії після рішення Вселенського патріархату про надання автокефалії Української православної церкви.

Постійними членами Священного Синоду РПЦ є митрополит Київський і всієї України Онуфрій; митрополит Крутицький і Коломенський Ювеналій; митрополит Кишинівський і всієї Молдови Володимир; митрополит Астанайський і Казахстанський Олександр, голова Митрополичого округу у Республіці Казахстан; митрополит Ташкентський і Узбекистанський Вікентій, глава Середньоазіатського митрополичого округу; митрополит Санкт-Петербурзький і Ладозький Варсонофій, керуючий справами Московської Патріархії; митрополит Мінський і Заславський Павло, Патріарший екзарх всієї Білорусі; митрополит Волоколамський Іларіон, голова Відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського Патріархату.

Читайте також:

"Томос для України. Що буде з церквою після отримання автокефалії"

11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав надання автокефалії Українській церкві.

Також Синод зняв анафему з глави УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української автокефальної провославної церкви Макарія.

Глава УПЦ Київського патріархату Філарет заявив, що у найближчий час відбудеться об’єднавчий Архієрейський собор для створення єдиної Української помісної церкви.

У Російській православній церкві пообіцяли жорстку відповідь її Синоду на дії Константинополя щодо України.

13 жовтня президент РФ Володимир Путін обговорив з постійними членами Ради безпеки Росії ситуацію навколо процесу надання автокефалії українській церкві.

Прес-секретар російського президента Дмитро Пєсков заявив, що в разі гонінь проти Української православної церкви Московського патріархату Росія буде захищати інтереси православних, "як захищає інтереси російськомовних".