У РФ обговорили надання автокефалії УПЦ на нараді Радбезу

Субота, 13 жовтня 2018, 00:42

Президент РФ Володимир Путін обговорив з постійними членами Ради безпеки Росії ситуацію навколо процесу надання автокефалії українській церкві.

Про це повідомив прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков, пише ТАСС.

"На нараді обговорювалися питання внутрішньоросійського соціально-економічного порядку денного, зачіпалася міжнародна проблематика", - сказав він.

"Відбувся також обмін думками про становище Російської православної церкви в Україні після відомого рішення Константинопольського патріархату", - додав Пєсков.

Раніше Пєсков заявив, що в разі гонінь проти Української православної церкви Московського патріархату з боку радикалів Росія вживе "політико-дипломатичні заходи".

При цьому Пєсков додав, що "світська влада Росії не може втручатися в міжцерковний діалог, ніколи цього робила, і не буде робити далі".

Як повідомлялося, у четвер, 11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав надання автокефалії Українській церкві.

Також Синод зняв анафему з глави УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української автокефальної провославної церкви Макарія.

Глава УПЦ Київського патріархату Філарет заявив, що у найближчий час відбудеться об’єднавчий Архієрейський собор для створення єдиної Української помісної церкви.

У Російській православній церкві пообіцяли жорстку відповідь її Синоду на дії Константинополя щодо України.

Президент Петро Порошенко заявив, що українська влада гарантує повне дотримання релігійної свободи для вірних усіх конфесій.

Крім того в Українській православній церкві Київського патріархату заявили, що Російська православна церква в Україні буде рівноправно співіснувати з усіма іншими Церквами і релігійними організаціями, як це гарантовано Конституцією та законами України і міжнародним правом.

Читайте також: Томос для України. Що буде з церквою після отримання автокефалії

powered by lun.ua