МОЗ: Потенційно небезпечні через "сибірку" понад 13,5 тисячі місць

Вівторок, 2 жовтня 2018, 17:50

У Міністерстві охорони здоров'я констатують, що в країні потенційну небезпеку в зв'язку з можливим поширенням сибірки становлять понад 13,5 тисячі місць, переважно - колишні скотомогильники в сільській місцевості.

Про це повідомив директор Центру громадського здоров'я МОЗ Володимир Курпіта на брифінгу у вівторок в Києві, передає "Інтерфакс-Україна".

"Хочу підкреслити, що в Україні є близько 13,5 тис. місць, які потенційно небезпечні щодо "сибірки", і періодично, час від часу, у нас реєструються поодинокі випадки захворювання", – сказав Курпіта.

За його словами, особливість захворювання в тому, що воно не передається від людини до людини, "для передачі потрібна тварина".

Пізніше, відповідаючи на запитання, Курпіта пояснив, що спори захворювання можуть зберігатися до ста років. Тому в МОЗ вважають скотомогильники епідеміологічно небезпечними.

"Оскільки багато сіл використовували скотомогильники, то фактично ми можемо говорити, що всі сільські райони знаходяться в певних ризиках щодо появи "сибірки", – зазначив директор Центру громадського здоров'я.

Згідно з наведеними даними МОЗ, випадки захворювання на сибірку реєструвались в 2003 році в Харківській області, в 2004-му - в Чернівецькій, в 2008-му - в Миколаївській, в 2012 році - в Черкаській області, а тепер виникли в Одеській області.

"Не було зареєстровано жодного смертельного випадоку (серед людей)", - підкреслив Курпіта, кажучи про попередні роки.

Він також зазначив: "Особливість "сибірки", що її можуть використовувати як біологічну зброю... В жодному разі я не хочу натякати на терористичну акцію або біологічну зброю".

Раніше 2 жовтня регіональні ЗМІ повідомили, що в Саратському районі Одеської області п'ятеро людей госпіталізовано з діагнозом "сибірська виразка".

Зазначалося, що стан госпіталізованих оцінюється як стабільний.

Пізніше МОЗ підтвердило, що в одного з п'яти осіб, госпіталізованих із специфічними симптомами захворювання шкіри в селі Міняйлівка Одеської області, підтвердився діагноз "сибірська виразка".

У МОЗ наголосили, що ця форма захворювання лікується антибіотиками і не становить такої небезпеки, як легенева форма.

У селі оголошено карантин, медики спостерігатимуть за станом здоров'я жителів села протягом 15 днів.powered by lun.ua