Скрипалі не ізольовані від світу - The Skripal Files

Четвер, 4 жовтня 2018, 02:38

Колишній полковник ГРУ Сергій Скрипаль та його донька Юлія після отруєння "Новічком" не перебувають в ізоляції - вони активно контактують із зовнішнім світом. 

Про це у своїй книзі "Файли Скрипаля" (The Skripal Files) пише журналіст Марк Урбан, повідомляє російська служба ВВС.

У книзі, яка виходить у продаж 4 жовтня, Урбан пише, що британські друзі Скрипалів відвідували їх ще навесні - коли Сергій і Юлія перебували у лікарні після отруєння "Новічком".

Після того, як їх виписали з лікарні, вони отримали доступ до електронної пошти, телефону і соцмереж.

"Вони активно контактують із зовнішнім світом. І до них вже кілька разів приїжджали гості. З журналістами спілкуватися вони відмовляються", - йдеться у книзі.

Крім цього, повідомляється, що Скрипаль побоюється телефонувати матері. 

Журналіст пише, що Сергій Скрипаль дуже прив'язаний до своєї матері Олени. Одного разу він розповів про те, як сильно переживав, що не міг подзвонити матері протягом місяця після обміну в 2010 році. Але з моменту отруєння в Солсбері він так і не подзвонив матері.

"Є підстави вважати, що Сергій побоюється, що його бесіда з матір'ю може бути записана, як попередні дзвінки Юлії Скрипаль своїй двоюрідній сестрі Вікторії, а потім використана в політичних цілях.

Але у кінці липня Юлія Скрипаль дзвонила матері Сергія і розповіла про те, як проходить їх лікування та реабілітація в Британії. Вона також повідомила, що Сергій поки не може говорити з матір'ю безпосередньо", - пише Урбан.

Як повідомлялось, Урбан у своїй книзі написав, що Скрипаль контактував з СБУ - він, ймовірно, консультував про те, як може діяти ГРУ на сході України.

Раніше стало відомо, що колишній співробітник ГРУ РФ Сергій Скрипаль підтримує політику Кремля щодо України.

5 вересня британські прокурори назвали імена двох підозрюваних росіян, яких вважають виконавцями отруєння в Солсбері. Це - Александр Петров та Руслан Боширов. Журналісти дізналися, що одного з підозрюваних в отруєнні Скрипалів, який називав себе "Русланом Бошировим", насправді звати Анатолій Чепіга.

Він - полковник ГРУ і нагороджений званням "Героя РФ".

Прем'єр Британії Тереза Мей заявила, що росіяни є офіцерами ГРУ – військової розвідки РФ. Британія отримала європейський ордер на арешт росіян.

У МЗС Росії сказали, що названі імена їм невідомі, і заявили про "інформаційні маніпуляції" з боку Британії.

3 жовтня президент РФ Володимир Путін назвав колишнього офіцера ГРУ Сергія Скрипаля покидьком і зрадником.

Він назвав Скрипаля "просто покидьком", зазначивши, що чим швидше закінчиться інформаційна кампанія навколо нього, то краще.powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!