Санкції: Індонезія зупинила закупівлю російських Су-35

П'ятниця, 5 жовтня 2018, 04:43

Індонезія відкладає купівлю російських винищувачів Су-35 через санкції, які можуть бути накладені на країну за співпрацю з "Рособоронекспортом".

Про це пише "Коммерсантъ".

Обмежувальні заходи, які США готові ввести в рамках закону "Про протидію противникам США за допомогою санкцій" (CAATSA), позначилися на строках поставок Індонезії російських винищувачів Су-35.

Як зазначає видання, в Джакарті очікували надходження першої з 11 машин вже в жовтні, але США так і не дали Індонезії гарантій не застосовувати обмежувальні заходи.

Про складнощі, що виникли з реалізацією індонезійського контракту, розповіли два топ-менеджера підприємств російської оборонної промисловості і підтвердило джерело, близьке до апарату уряду.

За їх словами, договір на поставку 11 винищувачів Су-35 зберіг свою юридичну силу, але його реалізація буде відстрочена. Це пов'язано з санкціями CAATSA, які можуть бути накладені за співпрацю з "Рособоронекспортом" як на Індонезію, так і на контрагентів спецекспортера російських озброєнь.

"Ситуація неприємна, але ніяк не критична. Ми в постійному контакті з нашими індонезійськими партнерами, шукаємо шляхи виходу з ситуації ", - заявив один зі співрозмовників видання.

У "Рособоронекспорті" і Федеральній службі по ЗТЗ від офіційних коментарів утрималися.

Індонезія підписала контракт на ескадрилью Су-35 в лютому, ставши другим іноземним замовником винищувача даного типу (першу експортну угоду на 24 машини загальною вартістю понад $ 2 млрд було підписано в листопаді 2015 року з Китаєм).

Як повідомлялося, у вересні США ввели санкції проти Китаю за покупку у РФ 10 бойових літаків СУ-35 в 2017 році і ракет для наземних ракетних комплексів С-400 в 2018 році.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: