Лобіст Тимошенко став партнером фірми, що розпиляла контракт з Іраком - ЗМІ

4618 переглядів
Вівторок, 9 жовтня 2018, 14:10

Очільник Миколаївської "Батьківщини", близький соратник Юлії Тимошенко, Михайло Володимирович Соколов володіє 25%-ю часткою у польській компанії Air Cyber Services, яка є партнером фірми, що фігурує у схемах розпилу контракту з Міноборони Іраку.

Про це повідомляє Bihus.Info.

Зазначається, що Соколов відомий тим, що під його керівництвом британська компанія "Trident Foundation" оплачувала лобістські послуги Юлії Тимошенко у США. Всього за три роки британська фірма Соколова витратила на лобізм лідерки "Батьківщини" майже $1,3 млн.

За даними видання, соратник Тимошенко з 2016 року також володіє 25%-ою часткою у польській компанії Air Cyber Services.

Як з’ясували журналісти, його партнером у польському бізнесі є фірма Runestone Partners LLC, яка фігурує у схемах розпилу величезного контракту "Укрспецекспорту" з Міноборони Іраку.

Повідомляється, що за версією слідства, у 2013-2014 рр. Runestone Partners отримала від "Укрспецекспорту" $750 тис за агентські і брокерські послуги, які насправді не виконувала.

Сам Соколов у коментарі програмі переконував, що в нього лише 1% і той йому "подарували".

Зазначається, що контракт з Іраком на загальну суму в півмільярда доларів був укладений ще 2009 році.

У виданні додають, що  за ним Україна мала б протягом кількох років поставити в Ірак 420 БТРів та 6 літаків АН32, проте з якістю БТРів виникли серйозні проблеми, через що іракська сторона призупинила контракт в середині 2014-го.

Повідомляється, що у результаті в Ірак поставили не всі БТРи, а лише 37 з 420 замовлених.

"Наразі Runestone Partners – фігурант кримінальної справи прокуратури щодо зриву іракських контрактів та виведення коштів через низку посередників. Компанія зареєстрована в США, а її представником вказаний пенсіонер Рой Морріс", - йдеться у розслідуванні.

За даними журналістів, польська фірма соратника Тимошенко і офшорки-фігуранта справи про розпил військового контракту - заплатила мільйон гривень раднику директора "Укрспецекспорту".

"Виплата із позначкою "гонорар" відбулася у 2017 році. Мільйон гривень від польської Air Cyber Services отримав радник директора "Укрспецекспорту" Олександр Чабан", - сказано у публікації.

У виданні наголошують, що Чабан відмовився розповідати, за що саме закордонна фірма сплатила йому гонорар.

Там додали, що бізнес-партнерами Соколова по польській фірмі, крім Runestone Partners, зазначаються три українці -  Ігор Галперін, Костянтин Анапрейчук та Олександр Степура.

Зазначається, що Runestone Partners була не єдиним посередником у виконанні того контракту і з’явилася в ньому лише наприкінці 2013-го, незадовго до призупинення поставок.  

"Більшість посередників, яким заплатили за агентські і брокерські послуги за тим контрактом раніше від Runestone Partners, пов’язували з екс-очільником "Укрспецекспорту" та екс-міністром оборони часів Януковича Дмитром Саламатіним", - розповіли автори розслідування.

Зазначається, що загалом на агентські послуги українські підприємства планували витратити 82 мільйони  доларів, але через передчасний зрив контракту встигли заплатити лише 42 мільйони.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua