У Різдвяну ніч у горах Закарпаття заблукали 5 туристів, 1 загинув

Понеділок, 7 січня 2019, 12:24

Увечері 6 січня в горах Закарпатської області загубилося п'ятеро туристів. Один з них загинув, пошуки двох тривають.

Як повідомляє в понеділок прес-служба ДСНС, увечері неділі до рятувальників надійшло два виклики про загублення туристів.

Перший надійшов до Служби порятунку о 17:00 від туристів, які займались фрірайдом на вершині гори Гимба Міжгірського району та в умовах поганої видимості втратили орієнтири та заблукали.

"Підтримуючи із заблукалими телефонний зв’язок рятувальники порадили чоловікам рухатися у бік с. Березники Свалявського району, однак ті знехтували рекомендаціями рятувальників та вирішили підійматись крутими схилами у бік вершини гори", - йдеться в повідомленні.

О 00:15 рятувальники знайшли двох туристів і ті повідомили, що їхній товариш не зміг продовжити з ними маршрут та залишився чекати на допомогу у горах. Залишивши рятувальникам GPS-координати третього, туристи були доправлені до місця їх тимчасового проживання у с. Пилипець Міжгірського району.

Рятувальники ж у свою чергу продовжили шукати третього долучивши до пошукових робіт ще два гірські пошукові-рятувальні відділення з м. Мукачево та смт Міжгір’я.

"Близько третьої години ранку рятувальники знайшли лижну маску та палиці заблукалого, однак його поруч не виявлено. Пошукові роботи тривають", - повідомили в ДСНС.

Того ж вечора 6 січня до Служби порятунку надійшло ще одне повідомлення про те, що в районі гори Гимба заблукали двоє лижників. Сповістила про це рятувальників о 20:20 дружина одного з туристів. Мобільний зв’язок із заблукалими відсутній.

Загалом до пошуків залучено 16 рятувальників та 3 одиниці техніки, йдеться в повідомленні.

Пізніше в ДСНС повідомили, що об 11:50 7 січня однією з пошуково-рятувальних груп було знайдено тіло одного з туристів із першої групи. Наразі рятувальники транспортують загиблого до найближчого населеного пункту.

"Станом на 12 годину 7 січня триває пошук  ще 2 туристів", - повідомили рятувальники.

Українська правда