САП закрила справу про хабарі Кучмі й Пінчуку від Коломойського

Понеділок, 4 березня 2019, 10:31

Спеціалізована антикорупційна прокуратура закрила кримінальне провадження за фактом вимагання та отримання Леонідом Кучмою та Віктором Пінчуком $110 млн хабара від Ігоря Коломойського за право контролю над "Укрнафтою".

Справу щодо екс-президента, його зятя-бізнесмена та олігарха закрили ще влітку 2018 року, повідомила Генеральна прокуратура у відповідь на запит "Наших грошей".

Постанову про закриття провадження №42015000000000425 прокурор САП виніс 02.08.2018 через "відсутність складу кримінального правопорушення" у діянні.

4 роки тому, 4 березня 2015 року, відбулося засідання спецкомісії Верховної Ради з питань приватизації, на якому Ігор Коломойський заявив, що з 2003 року щомісячно надавав $5 млн (загалом $110 млн) хабара на вимогу тодішнього президента Леоніда Кучми через його зятя Віктора Пінчука за право управляти нафтовидобувною компанією "Укрнафта".

11 березня 2015 року комісія ВР звернулася до Генпрокуратури з вимогою порушити кримінальне провадження за цим фактом.

При цьому голова парламентської комісії Борис Філатов заявляв, що "свіфти, що підтверджують дачу хабара Кучмі і Пінчуку та передані в комісію, будуть направлені в Генеральну прокуратуру".

18 березня 2015 року почали розслідування.

За даними держреєстру судових рішень, адвокат Коломойського надав слідству копії документів, серед яких – копія угоди про співпрацю щодо досягнення оперативного контролю на ВАТ "Укрнафта" від 25.01.2003.

Відповідно до угоди, неперсоніфіковані особи домовились про контроль над "Укрнафтою", в тому числі призначення на посаду голови правління нову особу; обрання на загальних зборах акціонерів нових членів спостережної ради ВАТ "Укрнафта" тощо.

На виконання цих домовленостей 30 січня 2003 року було обрано нового голову правління "Укрнафти" – Ігоря Палицю, який до квітня 2003 року здійснив зміну правління та призначив нових заступників голови правління та головного бухгалтера товариства.

21 березня 2003 року на позачергових загальних зборах акціонерів ВАТ "Укрнафта" було обрано нову Спостережну раду та її голову.

Членами Спостережної ради стали: Микола Швець (голова Дніпропетровської ОДА), Анатолій Балюк (радник президента України), Вадим Копилов (заступник голови ДПА), Михайло Кальченко (директор департаменту з питань нафтової та нафтопереробної промисловості Мінпаливенерго), Світлана Ледомська (заступник голови ФДМ), Олександр Горбунов (керівник апарату міністра з питань економіки та євроінтеграції), а також 4 представників "Приватбанку" – Геннадій Боголюбов, Ігор Коломойський, Михайло Кіперман і Тімур Новіков.

Головою Спостережної ради товариства обрано Юрія Бойка (майбутній міністр палива при президенті Януковичі).

Таким чином, до Спостережної ради товариства увійшли Коломойський та четверо осіб із його оточення. правління "Укрнафти" теж очолила наближена до нього людина.

Це підтверджує реальний характер угод, укладених з неперсоніфікованими особами 25.01.2003 та 20.03.2003.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування