Суд виправдав генерал-майора розвідки, обвинуваченого в дезертирстві

Понеділок, 4 березня 2019, 12:56

Суд виправдав і визнав невинуватим у дезертирстві колишнього начальника 6-го департаменту Служби зовнішньої розвідки, генерал-майора Володимира Слоненка.

Про це свідчить вирок Шевченківського райсуду Києва, оприлюднений у Єдиному реєстрі судових рішень.

"Визнати невинуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.408 КК України, та виправдати його у зв'язку з недоведеністю, що в його діянні є склад кримінального правопорушення", – йдеться у вироку суду.

Згідно з матеріалами справи, уродженець Луганська Слоненко перебував на службі в органах внутрішніх справ з 31 січня 1997 року.

З 29 жовтня 2012 року проходив військову службу у Службі зовнішньої розвідки України на посаді директора 6 Департаменту. Водночас після Революції Гідності 11 березня 2014 року його перевели у розпорядження голови СЗР, а далі – в розпорядження директора 6-го департаменту,

Слоненка перевели зі службового кабінету в будівлі по вулиці Нагірній в цокольне приміщення на об'єкті "Білогородка" Києво-Святошинського району.

За версією слідства, генерал-майор був невдоволений вищевказаними рішеннями та не з’явився на місце служби і таким чином вчинив дезертирство.

Водночас Слоненко заявив, що вказаний кабінет є непридатним для проходження служби, оскільки є підсобним приміщенням, розташованим у цокольному поверсі будинку, заваленим старими меблями та різним непотребом. 

Генерал-майор вважає, що службові особи СЗР України фактично створили штучні підстави, за яких намагалися усунути його від проходження військової служби.

Слоненко показав, що не мав будь-якого умислу та мети на вчинення злочин, з'являвся на військову службу, виявляв заінтересованість в її проходженні, жодного разу не виявляв свого невдоволення військовою службою, небажання служити, не висловлював намірів ухилитися від військової служби у будь-який спосіб.

Суд став на сторону обвинуваченого, зважаючи зокрема на покази свідків, які засвідчили, що той дійсно кілька разів відвідував місце служби та користувався кількома конспіративними квартирами.

"Не було у ОСОБА_1 і мотивів, які б його спонукали ухилитися від військової служби: маючи військове звання генерал-майора він не міг відчувати тягар військової служби, який відчуває на собі солдат-новобранець, його не відправляли в райони бойових дій, служба в м.Києві його цілком задовольняла, він не вчиняв будь-яких злочинів, за які міг побоюватися настання покарання", – йдеться також у документах суду.

Валентина Романенко, УП
Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.