65% українців вважають, що Україна йде "не туди"

Понеділок, 4 березня 2019, 13:55

Дві третини українців вважають, що справи в країні йдуть у неправильному напрямку, натомість кожен п’ятий вважає, що у правильному.

Про це свідчить опитування, проведене Соціологічною групою "Рейтинг" 19-28 лютого.

Соціологи зазначають, що з початку року позитивних оцінок стало більше: показник зріс із 14% до 21%.

 

Зазначимо, що за останні 8 років найкращі показники були у квітні 2014 року, тобто після анексії Криму й на порозі війни на Донбасі. Тоді 34% вважали, що Україна рухається у правильному напрямку, а 48% – що в неправильному.

Водночас, за останній рік кількість невдоволених зменшилася з 75% до 65%.

При цьому лише 10% вважають, що за останні 12 місяців економічне становище в Україні покращилося, а 60% відчули погіршення.

 

За останні 5 років останній показник зменшився з 86% до 60%, водночас, зросла кількість респондентів, які вважають, що ситуація не змінилася (з 11% до 27%). 

При цьому динаміку змін власного матеріального становища респонденти оцінюють відносно краще, ніж країни.

12% респондентів відчули покращення економічного становища своєї сім’ї за останні 12 місяців, половина – погіршення, а 36% – не відчули змін.

 

Опитування охопило 2500 респондентів від 18 років і старше. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення.

Методі опитування – особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2%.

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.