ПЦУ сформувала нову єпархію і відкриє у Дніпрі перший монастир

Вівторок, 5 березня 2019, 03:10

Священний Синод Православної церкви України 4 березня провів друге засідання, під час якого, зокрема, ухвалили утворення Управління Переяславсько-Вишневської єпархії на чолі з митрополитом Олександром (Драбинком).

Про це повідомляє прес-служба ПЦУ.

Під час засідання Синоду прийняли рішення направити листа голові УГКЦ щодо служінь у Софії Київській. У листі, зокрема, йдеться, що "протягом тисячоліття Собор Святої Софії Київської був і залишається кафедральним собором православних Київських першоієрархів".

Синод вважає за корисне "зберегти щодо богослужінь у Святій Софії Київській той порядок, який склався дотепер і позитивно сприймається в українському суспільстві, не провокуючи полеміки чи розділень".

Крім цього, архиєреї ухвалили звернення стосовно президентських виборів в Україні, текст якого опублікують найближчим часом.

Синод також благословив відкриття та реєстрацію першого в історії ПЦУ монастиря - Благовіщенського жіночого монастиря за адресою: м. Дніпро, вул. Рилєєва, 36.

На засіданні Синоду погодили текст типового статуту для парафій ПЦУ та ухвалили утворення Управління Переяславсько-Вишневської єпархії на чолі з митрополитом Олександром (Драбинком).

Нагадаємо:

  • Колишній предстоятель УПЦ КП патріарх Філарет звернувся до глави УГКЦ Святослава з закликом не проводити заплановану на 7 квітня літургію в Софійському соборі у Києві.
  • Він пояснив, що "це незвичайне явище, бо УГКЦ ніколи не звершувала літургію в центрі українського православ’я" і це може викликати "спротив з боку православних українців".
  • Українська греко-католицька церква заявила, що наразі остаточно не вирішила, чи проводити богослужіння в Софійському соборі в Києві.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування