Лукашенко поставив Росії умову щодо об'єднання

Вівторок, 5 березня 2019, 10:49

Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що як і раніше підтримує ідею створення союзної держави з Росією, однак у двох країн повинні бути рівні умови.

Про це він сказав у вівторок на нараді з питань участі в інтеграційних структурах і співпраці з європейськими організаціями, передає БЕЛТА.

"Білорусь зберігає абсолютну відданість ідеї союзного будівництва. Хочу, щоб це перш за все почули наші прихильники і опоненти в Російській Федерації", - заявив Лукашенко.

"При цьому основний принцип даного проекту - рівні умови для наших співгромадян і суб'єктів господарювання. На інших принципах союз неможливий", - додав він.

За його словами, принцип рівних умов має неухильно дотримуватися.

"Постулат суверенітету також залишається для Білорусі непорушним", - зазначив білоруський президент.

Також Лукашенко сказав, що "історично найширше поле для взаємодії" у Білорусі склалося з Росією, але через це ж є багато постійно виникаючих питань, зокрема, в економічній сфері.

"В інших  проблем практично не існує", - підкреслив президент Білорусі.

Нагадаємо:

  • Раніше колишній генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен заявив, що в планах Росії приєднати Білорусь і впритул наблизиться до кордонів Західної Європи.
  • У Мінську подібні заяви назвали маренням "відставних службовців".
  • 19 грудня президент Росії Володимир Путін схвалив військову доктрину Союзної держави, до якої входять РФ і Білорусь.
  • Після цього голова Держдуми РФ В'ячеслав Володін заявив про завершення підготовки проекту Концепції зближення законодавств Росії та Білорусі.
  • Потім прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв створив робочу групу з інтеграції Росії і Білорусі.
  • На Заході вважають, що Путін, якому при владі залишилося не більше 5 років, шукає шляхи забезпечення свого подальшого впливу шляхом створення більш тісного союзу з сусідньою Білоруссю.powered by lun.ua