СБУ пояснила, чому заборонила в'їзд австрійському журналісту

Субота, 9 березня 2019, 13:19

У Службі безпеки України пояснили причину заборони в’їзду до України австрійському журналісту Крістіану Вершютцу. 

Інформацію про заборону в СБУ підтвердили 9 березня. 

"Підставою для такого рішення стала необхідність забезпечення безпеки журналіста", - заявили у Службі безпеки. 

При цьому в СБУ нагадали, що сам Вершютц "наголошував у своєму інтерв’ю про існуючі погрози його життю в Україні". 

"Для уникнення можливих провокацій під час перебування австрійського журналіста у нашій країні СБУ, відповідно до законодавства, прийняла рішення про заборону йому на в’їзд", - йдеться у повідомленні. 

Нагадаємо, 

  • Раніше нардеп від БПП Ольга Червакова повідомила, що СБУ заборонила журналісту телеканала ORF Крістіану Вершютцу в’їзд в Україну на один рік, оскільки протягом останніх 4 років він відвідував тимчасово окуповані території Донецької, Луганської областей і Криму через неконтрольовані пункти пропуску з території РФ, чим порушив порядок перетину українського кордону.
  • Сам журналіст на своїй сторінці стверджував, що не порушував українських законів, не бачив рішення про заборону та припускає, що його не пускають в Україну через критику української влади.  
  • Міністр закордонних справ Австрії засудила Київ за заборону в’їзду для Вершютца та має намір винести це питання на обговорення міністрів закордонних справ ЄС у Брюсселі 18 березня.
  • Також наступного тижня МЗС Австрії планує викликати для розмови українського посла у Відні. 
  • В Австрійському союзі журналістів заявили, що забороною на в’їзд для Вершютца Україна демонструє неготовність до членства у ЄС.

Українська правда