Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

Британський парламент знову відхилив 4 альтернативні варіанти Brexit

Вівторок, 2 квітня 2019, 00:57

Британський парламент провів індикативні голосування щодо чотирьох сценаріїв Brexit - жодна з пропозицій не отримала підтримку більшості законодавців.

Про це повідомляє АР з посиланням на спікера Палати громад Джона Беркоу.

Зазначається, що перший сценарій передбачає "м’який" вихід з ЄС з угодою, яка передбачає збереження членства в Митному союзі.

Другий, "норвезький", варіант передбачає членство Британії в Європейській асоціації вільної торгівлі і в Європейській економічній зоні. В разі реалізації цього сценарію Британія залишиться учасником єдиного ринку і збережеться свобода пересування.

Третій сценарій передбачає винесення будь-якої угоди з ЄС на референдум. Проти варіанту референдуму проголосували 292 парламентарі, за - 280.

Четвертий сценарій передбачає наділення парламенту додатковими правами, які дозволять йому зобов'язати уряд просити у ЄС продовження терміну Brexit в тому випадку, якщо угоду не буде узгоджено за два дні до Brexit. Якщо ЄС не пристане на це, парламент має голосувати або за скасування Brexit, або за вихід з ЄС без угоди.

Представник Консервативної партії Нік Болес оголосив, що виходить з партії після того, як було відхилено одну з його пропозицій щодо Brexit.

Він пропонував "норвезький" варіант, який передбачає, що Британія залишиться учасником єдиного ринку і збережеться свобода пересування. Проти цієї пропозиції проголосували 282 парламентарі, за - 261.

У британському уряді заявили, що продовжуватимуть підтримку угоди Терези Мей з ЄС про Brexit.

Міністр з питань Brexit Стівен Барклі зазначив, що угода Мей "є єдиним способом руху вперед" з огляду на нездатність парламенту знайти чітку більшість для альтернативної угоди.

Нагадаємо:

  • Минулого тижня британські депутати втретє провалили угоду Терези Мей з ЄС, і ймовірність "жорсткого" виходу Британії значно зросла.
  • Є ймовірність, що прем'єр зможе повернути документ до Палати громад в четвертий раз цього тижня, щоб спробувати уникнути такого сценарію.
  • Лідери ЄС раніше погодилися продовжити Brexit до 22 травня, за умови, що Палата громад схвалить угоду про вихід. Тепер Британія має час до 12 квітня, що затвердити угоду або представити альтернативу їй.

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: